امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

راهکار پیشگیری از آسیبهای اجتماعی توجه به ارتقاء سلامت در جامعه است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز از ارائه راهکارهایی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با توجه به ارتقاء سلامت در جامعه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مسعود زارعی در نشست با مدیران اداره پیشگیری و آسیب های اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به نقش موثر و سازنده فرهنگسازی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، گفت: در پی رسالت و مسئولیت اجتماعی اداره پیشگیری و آسیب های اجتماعی، پرسنل باید تمام تلاش خود را در راستای آموزش و فرهنگ سازی و ارائه خدمات مطلوب در شهر و به شهروندان بکار بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه موفقیت در اجرای طرح های مختلف با ایجاد حس مسئولیت در تمامی دستگاه ها میسر می شود، تصریح کرد: ما باید به دنبال نقشه راهی در جهت رفع آسیب های اجتماعی باشیم و در این زمینه ضمن بهره مندی از برنامه دستگاه های مختلف از تحقیقات علمی جهت رفع این مشکل، مجموعه ای در هم تنیده ایجاد کنیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جایگاه مذهبی، تاریخی و فرهنگی شهر شیراز و حضور زائرین و گردشگران در شهر تاکید کرد: شهرداری طرحی با موضوع ساماندهی معتادان متجاهر به ویژه با زخم باز را بررسی و به کمیسیون ارائه دهد.
رییس اداره پيشگيري و ساماندهي آسيب ديدگان اجتماعي شهرداري ضمن ارائه گزارش و اقدامات صورت گرفته در مجموعه، عنوان کرد: همکاری خالصانه نیروهای این اداره در فرآیند کار قابل تقدیر بوده و پیگیری حل مسائل حقوقی و ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارکنان مستلزم حمایت است.
یوسف آفرینی کمبود امکانات در زیر ساختهای مجموعه را در راستای اجرای هر چه بهتر خدمات رسانی مطرح و تصریح کرد: با توجه به گستره شهر شیراز، تامین و بهسازی امکانات باعث ارائه کیفی در خدمات دهی به شهروندان و ایجاد امنیت و ارتقاء سلامت جامعه می شود.
در پایان نیز مقرر گردید با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، شهرداری به منظور ساماندهی و حفظ سلامت و جان افراد بی سر پناه و معتادین متجاهر، مکان هایی را به عنوان گرم خانه در نظر گرفته و گزارش را به کمیسیون ارائه دهد.
انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۲:۰۴

دیدگاه های شما