امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

لزوم تدوین مصوبات تشویقی در جهت رونق گردشگری در شیراز

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز برلزوم تدوین مصوبات تشویقی در جهت رونق گردشگری تاکید کرد.

 

 

لزوم تدوین مصوبات تشویقی در جهت رونق گردشگری در شیراز

 

 

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز برلزوم تدوین مصوبات تشویقی در جهت رونق گردشگری تاکید کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با موضوع تعامل و هم اندیشی با صنوف، اتحادیه ها و فعالان بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید. 

 

در اولین جلسه هم اندیشی صنوف، اتحادیه ها و فعالان بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجموع بالغ بر ۳۰ طرح و پیشنهاد موثر و کاربردی در زمینه های مختلف به دست آمد و مقرر شد در جلسات بعد مورد بررسی بیشتر قرار بگیرند.  

 

محمد فرخ زاده ضمن تأکید بر لزوم مشارکت همه ارگان های دولتی، شورا، شهرداری و بخش خصوصی در جهت حل مسائل مربوط به حوزه شهری، هدف از برگزاری این جلسه را همفکری، اخذ پیشنهادات، نظرات، پیگیری مطالبات و در نهایت ارتقا و توسعه گردشگری شهر شیراز دانست.

 

به گفته رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز عمده مسائل فعالان حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامل تسریع در فرآیند صدور مجوزهای مربوطه، توجه ویژه به بافت تاریخی و فرهنگی، توجه به موضوع گردشگری مذهبی اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع)، طراحی و ساخت المانهای مرتبط با صنایع دستی و هنرهای مکتب شیراز، نامگذاری بعضی از خیابان ها و میادین به نام صنایع دستی، تعریف و طراحی مسیرهای گردشگری، برگزاری رویدادهای جاذب گردشگر، تدوین مصوبات تشویقی در جهت رونق زیرساخت های گردشگری، ساماندهی تابلوهای راهنما، ارتقا و توسعه خدمات شهری اطراف اماکن گردشگری می باشد. 

 

در پایان فرخ زاده ضمن تشکر از دغدغه مندی اعضای کمیسیون و روسای صنوف، اتحادیه ها و فعالان بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر لزوم و اهمیت تکرار این جلسات و پیگیری موارد مطرح شده تأکید نمودند.

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۱:۴۰

دیدگاه های شما