امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

کارشناسان حقوقی شهرداری درحوزه تخصصی خود بکارگرفته شوند

ناظر شورا در اداره حقوقی شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت بکارگیری نیروهای حقوقی شهرداری در حوزه تخصصی خود گفت: کارگروهی در راستای بررسی این مهم با درنظر گرفتن برنامه های اجرایی به زودی تشکیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، افسانه خواست خدایی درجلسه هم اندیشی با مدیران اداره حقوقی شهرداری شیراز، آموزش نیروهای حقوقی و بهره مندی از آنها در مجموعه شهرداری را ضروری عنوان کرد و افزود: این آموزش ها باید به گونه ای باشد که نیروهای شهرداری با تحصیلات حقوقی در اولویت باشند و پس از آموزش و طی گزینش افراد متخصص در اداره حقوقی بکار گرفته شوند.

این بانوی حقوقدان بر تقویت واحد اجرای احکام اداره حقوقی و اصلاح ساختار اداره حقوقی تاکید کرد.

وی راه اندازی کمیته رسیدگی به دعاوی درجریان موجود در شهرداری را از ضروریات واحد حقوقی برشمرد و افزود: راه اندازی این کمیته ها، تحولی عظیم در زمینه حقوقی ایجاد خواهد کرد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به رای های صادره از کمیسیونهای مختلف شهرداری خاطرنشان کرد: باید ضمانتی وجود داشته باشد که رای های صادره اجرا خواهد شد.

بانوی منتخب دورششم شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر ارائه طرحهای اجرایی و تخصصی در زمینه حقوقی از سوی کارشناسان امر، بیان کرد: با بهره گیری از خرد جمعی و در کنار مسئولان، برای رفع مشکلات مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به شهرشیراز و نامگذاری این شهر به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) ابراز امیدواری کرد: با اصلاح فرایندهای ساختاری در حوزه های فرهنگی، اعتقادی، مدیریتی و اجرایی می توان در راستای بالابردن تراز شهر شیراز تا دستیابی به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) گام برداریم.

گفتنی است در حاشیه این جلسه خواست خدایی، عضوهیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با کارکنان واحد تحت نظارت خود، دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۵۹:۵۰

دیدگاه های شما


فاطمه (1400/06/27 - 07:19:34):

با سلام.چنانچه موضوع مورد پیگیری سرکارخانم خواست خدایی اجرایی و مورد پیگیری قرار گیرد مطمینا تحول خوب و بزرگی ایجاد میشود این درحالیست که تعداد کثیری از حقوقدانان با تجربه در قسمت های مختلف شهرداری مشغول بکار میباشند که با همت مدیران ارشد میتوان نسبت به ساماندهی و تزریق این نیروها به اداره کل حقوقی اقدام به قویتر کردن اداره حقوقی نمود