امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

برنامه های چهار سال آینده سازمان مدیریت پسماند مورد بررسی قرار گرفت

برنامه‌های چهار سال آینده سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با حضور رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز و رییس و مدیران واحد‌های سازمان پسماند شهرداری شیراز بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز از این جلسه به عنوان همفکری برای تعیین مسیر و ریل گذاری فعالیت های آینده در حوزه پسماند نام برد و گفت: با همفکری کارشناسان و مدیران و نظرخواهی از شهروندان می توان در ترسیم مسیر مناسب اقدام نمود.

مسعود زارعی در ادامه اظهار داشت: باید انتظارات شهروندان و نظر کارشناسان و مردم دریافت شده و مورد بررسی قرار گیرد تا برای ارتقاء سطح رضایت و محیط زیست که همان هدف سازمان می باشد، برنامه ها و راهکارهای مناسب  و عملیاتی برای اجرا بکارگیری شود.

وی افزود: تحلیل وضع موجود و نقطه مطلوب باعث روشن شدن مسیر کار خواهد شد و کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا  در این راستا اقدام و نظارت خود را انجام خواهد داد.

مسعود زارعی در ادامه گفت: برنامه ریزی چهار ساله برای حرکت و رسیدن به نقطه مطلوب باید انجام شود و نقطه مطلوب همان رضایت حداکثری مردم می باشد که باید حداکثر تلاش برای رضایت شهروندان صورت پذیرد.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان مدیریت پسماند ضمن اشاره به چارت سازمانی و کارشناسان و مدیران ، موفقیت های سازمان را حاصل  تخصص  نیروها، انجام کار علمی و بررسی نیازها و خواسته های شهروندان برشمرد.

خوشبخت با اشاره به اینکه شهروندان، ناظران اصلی فعالیت های سازمان می باشند، وجود سامانه های پیگیری و رصد درخواستهای شهروندان را اقدامی در جهت افزایش سطح رضایت شهروندان دانست و گفت: برای پیگیری درخواستهای مردمی زمان کمتر از 24 ساعت مورد مطلوب این سازمان می باشد.

در ادامه معاونین و مدیران واحدهای مختلف سازمان اقدامات، برنامه ها و چالشهای پیش رو را بیان نمودند.

پس از بیان نظرات توسط معاونین و مدیران، رئیس سازمان مدیریت پسماند ضمن اشاره به تولید بسیار زیاد پسماندهای عمرانی و ساختمانی، تکمیل ظرفیت سایت دفع این پسماندها و عدم تعیین تکلیف سایتهای پیشنهادی آینده  را یکی از چالشهای اصلی شهرداری  بیان کردند.

در پایان مسعود زارعی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، مدیریت پسماند را ویترین شهرداری دانست و گفت: برای آن که شهری در نظر مردم خوب جلوه کند، باید ویترین شهر را زیبا ساخت و این مهم با وجود کارشناسان متخصص در سازمان انجام خواهد شد و لازمه آن تشکیل یک دبیرخانه مشترک سازمان مدیریت پسماند و کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا  برای بررسی و انتخاب اولویت های شهر و شهروندان در حوزه مدیرت پسماند جهت رفع موانع و ارتقاء نقاط قوت می باشد.

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۴:۳۲

دیدگاه های شما