امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تقویت جایگاه روابط عمومی‌ها منجر به تقویت شاخص‌های مدیریتی در حوزه‌های اجرایی خواهد شد

نخستین جلسه هم اندیشی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز و مسئولین روابط عمومی های حوزه خدمات شهری و مناطق یازده گانه شهرداری در سالن جلسات شورای شهر اسلامی شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، در اولین نشست هم اندیشی در حوزه روابط عمومی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی، سازمانها و مناطق گفت: اعتقاد کمیسیون خدمات شهری، نیاز جدی به رصد عملکرد این حوزه در شهرداری می باشد و تبادل تجربه و دانش، چگونگی تعامل و هماهنگی روابط عمومی حوزه های مختلف با این حوزه و ارتقا جایگاه روابط عمومی را هدف این نشست دانست.

 

مسعود زارعی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها برای اجرای درست وظایف خود با مشکلات فراوانی روبرو هستند، افزود: بررسی وضعیت عملکردی روابط عمومی‌ها و مطرح کردن اهداف، رسالت‌ها و نیز نحوه پیاده‌سازی فعالیتها با تشکیل جلسات و کارگروه های تخصصی می تواند گام‌های مثبتی در جهت ارتقای جایگاه روابط عمومی داشته باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه مدیری اگر اعتقاد به روابط عمومی نداشته باشد، به نوعی متضرر خواهد شد، خاطرنشان کرد: باید جایگاه ارتباطات و روابط عمومی را در نزد مدیران نهادینه کرده و نگاه مدیران به روابط عمومی میتواند به عنوان معاون یا مشاور با دانش هر مدیر ‌باشد.

 

در ادامه زارعی با اشاره به اینکه خودباوری مدیران روابط عمومی می‌تواند عامل موثری در موفقیت مجموعه داشته باشد، تصریح کرد: مدیر روابط عمومی باید با داشتن نگاه واقع بینانه و منصفانه در عملکرد سازمان نقد داشته و مدیران بالادستی می‌توانند با ایجاد ارتباط بین بخشی مدیران با حوزه روابط عمومی در تصمیم گیری و تصمیم سازی و با در اختیار گذاشتن امکانات به خروجی مثبت مجموعه در افکار عمومی دست پیدا کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به گسترش شبکه‌های اجتماعی، مطبوعات و رسانه ها، گفت: مدیران و مسئولین به واسطه‌ روابط عمومی ها، باید ارتباط با مردم را جزء اولویت‌های خود قرار دهند و ارتباطی دو سویه را در جهت ایجاد رضایتمندی شهروندان ایجاد کنند.

 

در ادامه مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز ضمن تشکر از نگاه ویژه رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر به حوزه روابط عمومی گفت: مهندس زارعی در نخستین بازدید خود از حوزه های مختلف شهرداری از واحد ۱۳۷ بازدید کردند و این امر نشان می دهد که شنیدن صدای مردم برای ایشان موضوعی بسیار مهم است.

 

حمید جورکش در نشست هم اندیشی تعدادی از روابط عمومی های شهرداری شیراز با رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ضمن گلایه از عدم تقدیر از روابط عمومی سایر ارگان‌های شیراز و همچنین مسئولین روابط عمومی شهرداری همزمان با روز روابط عمومی در صحن علنی ادوار پیشین شورا گفت: دعوت شما را به فال نیک میگیریم ، امیدواریم حسن سابقه شما در حوزه مدیر کل سابق سرمایه انسانی شهرداری شیراز و درک حساسیت های این حوزه کاری، باعث توجه ویژه تری به روابط عمومی و ارتقای جایگاه شغلی آن شود.

 

جورکش خواستار تخصیص پیوست تبلیغاتی به پروژه های شهرداری شد و افزود: وظیفه ذاتی روابط عمومی ها در مرتبه نخست اعلام کارها و اقدامات است درصورتیکه در جایگاه بالاتر، مدیران ارشد باید روابط عمومی را چشم و گوش سازمان و سخنگوی آنها بدانند و سطح کار و عملکرد آن را ارتقا دهند.

وی همچنین در این جلسه عنوان کرد که ارتقای جایگاه روابط عمومی با اختصاص بودجه مناسب منجر به بهبود روند پاسخگویی در کنار ارائه خدمات به شهروندان می شود.

 

در ادامه این جلسه مدیران روابط عمومی های شهرداری‌ ضمن قدردانی از برگزاری این نشست به بیان مشکلات این حوزه پرداخته و خواستار تداوم هم اندیشی برای ارتقای فعالیت روابط عمومی‌ها شدند.

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۸:۲۹

دیدگاه های شما