امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حمایت شورای ششم شهر شیراز در انتخاب مکان ویژه برای آرامستان مشاهیر سومین حرم اهل بیت(ع)

اعضای شورای ششم شهر شیراز حمایت خود را برای انتخاب مکانی ویژه برای آرامستان مشاهیر سومین حرم اهل بیت(ع) اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، لغو مصوبه احداث آرامستان مشاهیر و فرهنگوران شیراز یکی از دستورکارهای صحن این هفته از شورای شهر شیراز بود.

محمدحسن پور، معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در این خصوص گفت: در تمامی کلانشهرها مکانی برای تکریم مفاخر و فرهیختگان شهر بعنوان آرامستان با عناوین مختلف وجود دارد، لذا ضروری است در شیراز نیز مکانی مناسب برای مفاخر و فرهیختگان در نظر گرفته شود.

محمدتقی تذروی، رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر شیراز نیز عنوان کرد: شیراز دارای چهره های شاخصی درعرصه های مختلف هنری، فرهنگی و ادبی است و باید به چهره های ماندگار شهرمان احترام بگذاریم.

رضا محمدیان در همین خصوص بیان کرد: مکانی که پیشتر برای آرامستان مشاهیر درنظر گرفته شده، هم اکنون بعنوان پارکینگ مورد استفاده مردم می باشد و مکان فعلی در شان هنرمندان و بزرگان شیراز نیست.

وی ادامه داد: کمیسیون باید یک مکان مناسب را در مدت زمان مشخص معرفی کند که در این خصوص می توان از ظرفیت هنرمندان و بخش خصوصی نیز بهره گرفت.

طهماسبی، معاون حمل و نقل شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مکان پیشنهادی در کنار کنارگذر بلوار رحمت واقع شده، تصریح کرد: بطور معمولی گاهی اوقات آن قسمت دچار انسداد ترافیکی می شود که اگر بار اضافی را ایجاد کنیم، ترافیک سنگینی خواهیم داشت.

محمد فرخ زاده، رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با ذکر اینکه یک پارکینگ در حاشیه بلوار رحمت خاستگاه و جایگاه هنرمندان و فرهیختگان نیست، گفت: در تمامی دنیا بهترین مکان را برای هنرمندان و فرهیختگان اختصاص می دهند و با استفاده از المان و زندگی نامه آنها، آرامستان ها را به یک سایت گردشگری تبدیل کرده اند.

وی همچنین بیان کرد: در شیراز آرامستانهای محلیف باغ ها و فضاهای خوبی داریم که می تواند بعنوان آرامستان مشاهیر مورد استفاده قرار گیرد.

غلامعلی ترابی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز با تاکید بر اینکه یکی از نقاط خوب و اثرگذار شهر باید برای آرامستان مشاهیر در نظر گرفته شود، تصریح کرد: آرامستان مشاهیر باید قدمت تاریخی شهر شیراز را نشان دهد و فضای مناسب و درخوری را برای هنرمندان و فرهیختگان فراهم کند.

وی با بیان اینکه طبق گفته رهبری، شیراز در قله است و باید در قله بماند، اذعان داشت: پارکینگ دارالرحمه در شان و شخصیت هنرمندان و بزرگان شیراز نیست.

محمدحسن اسدی، رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه‌نشینی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر شیراز دیگر فردی بود که در این خصوص سخن گفت و اظهار داشت: مکان پیشنهادی در دارالرحمه اصلا مناسب مشاهیر و بزرگان نیست و شهرداری باید در زمانی مشخص مکانی مناسب را برای آرامستان مشاهیر ارائه دهد.

به گفته وی قبرستان مشاهیر سایر کشورها همچون روسیه فضاسازی خوبی شده تا مورد استقبال قرار گیرد.

 

در پایان طبق نظر اعضای شورای شهر شیراز دستورکار مصوبه احداث آرامستان مشاهیر و فرهنگوران شیراز به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ارجاع شد تا مکان مناسبی برای آن مشخص شود.

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۸:۰۴:۰۳

دیدگاه های شما