امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نیازمند فرهنگسرای عفاف وحجاب با توجه به ظرفیتهای مجموعه شهرداری هستیم

رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر شیراز خواستار ایجاد فرهنگسرای عفاف و حجاب شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، رییس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه کارگروه عفاف و حجاب استانداری فارس گفت: نیازمند ایجاد فرهنگسرای عفاف و حجاب با توجه به ظرفیت های مجموعه شهرداری هستیم‌‌ زیرا تحقق این امر می تواند گامی موثر در راستای ترویج این ارزش اخلاقی برتر باشد.

افسانه خواست خدایی کم رنگ شدن ترویج موضوع عفاف و حجاب در دستگاههای اجرایی را از معضلات اشاعه این فرهنگ عنوان کرد و افزود: عدم هماهنگی و موازی کاری مجموعه های اثرگذار سبب می شود طرحها به هدف اصلی خود نرسند و مانعی برای استمرار طرحهای عفاف و حجاب است.

 وی با اشاره به نامگذاری شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: با وجود جایگاه مهم شیراز از لحاظ مذهبی و فرهنگی، فعالیتی مستمر در حوزه عفاف و حجاب صورت نگرفته است.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز  اظهار کرد: همه ما باید در قبال ترویج حجاب و عفاف احساس مسئولیت کنیم و اگر به این باور نرسیم در این زمینه قدمی برنخواهیم داشت.

خواست خدایی افزود: زمانی که در عرصه ی هویت بخشی به دختران و زنان مشکل اساسی وجود دارد نباید منتظر خروجی مطلوب از این موضوع درجامعه بود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز استفاده از نظر مراجع عظام قبل از تصویب طرح هایی در زمینه عفاف و حجاب را ضروری دانست و گفت: تشکیل هیات اندیشه ور در حوزه عفاف و حجاب با بهره گیری از توان حوزه علمیه، نخبگان، فرهیختگان دانشگاهی، استفاده از المانهای ترویج حجاب و طراحی هایی در شان سومین حرم اهل بیت(ع) می تواند یاری گر این اقدام فرهنگی _ اجتماعی باشد.

وی رعایت مولفه شایستگی در بکارگیری مدیران مجموعه خدمت رسان شهرداری را مهم برشمرد و گفت: در این راستا باید مدیران متخصص، با اخلاق و معتقد به اصول اعتقادی و دینی در راس امور قرارگیرند.

بانوی منتخب دور ششم شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به طرح خانواده متعالی، ادامه داد: این طرح درسیاستگذاری های کمیسیون فرهنگی شورا مورد توجه قرارگرفته است.

گفتنی است جلسه عفاف وحجاب با حضور دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب کشور، نمایندگان وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادستانی کل کشور، وزارت کشور،استاندار فارس و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۲:۱۰

دیدگاه های شما