امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مشاوره رایگان خانواده در محلات شیراز به شهروندان ارائه می‌شود

رئیس کمسیون برنامه‌ و بودجه شورای شهر شیراز از برپایی مراکز مشاوره خانواده در سطح محلات شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سید ابراهیم حسینی در دیدار با مدیرعامل گروه دانش‌بنیان مؤسسات بهار نکو در استان فارس اظهار داشت: از آنجایی‌ که مجموعه بهار نکو برای مشاوره به خانواده‌ها یک ظرفیت مهم در استان قلمداد می‌شود تلاش داریم با همکاری این موسسه و حمایت مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهرشیراز بتوانیم متناسب با نیاز هر محله مشاوره‌های روانشناسی به شهروندان ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه نیاز است که شهروندان با مهارت‌های زندگی ازجمله کنترل خشم، استرس و مهارت‌های حل مسئله و همچنین ارتقا سلامت روان خانواده‌ها بیشتر آشنا شوند، گفت: تلاش داریم با استفاده از ظرفیت موسسه بهار نکو مراکز مشاوره خانواده را در محلات برپا کنیم و برای کیفیت بهتر سبک زندگی، تحکیم  و همچنین تقویت بنیاد خانواده‌ها گام برداریم.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز اقدامات موسسه بهار نکو را برای افزایش بنیان خانواده مهم و کارآمد توصیف کرد و گفت: جلسه‌ای برای همکاری و هم افزایی بهار نکو با مجموعه شهرداری و شورای ششم برگزار شد تا بتوانیم با پرهیز از هرگونه شعار اقداماتی در خور را انجام دهیم.

حجت‌الاسلام حمید مقامی، مدیر عامل گروه دانش‌بنیان مؤسسات بهار نکو در استان فارس نیز با بیان اینکه از آغاز فعالیت موسسه بهار نکو تاکنون بالغ‌ بر 650 هزار نفر در دوره‌های آموزشی هنگام ازدواج این موسسه شرکت کرده‌اند، از بهبود نرخ خام طلاق در استان فارس طی سال 99 خبر داد و گفت: جایگاه فارس از نظر نرخ خام طلاق سال گذشته به رتبه ١٨ کشور رسید، حال‌آنکه فارس در سال ٨٩ جزء پنج استان اول کشور در این شاخص بود.

وی با بیان اینکه آموزش‌های  این موسسه در 6 سرفصل "اخلاق و حقوق زوجین، روانشناسی زن و مرد، مهارت‌های زندگی، بهداشت و مدیریت روابط جنسی، اقتصاد خانواده و تغذیه و طب ایرانی" ارائه می‌شود، افزود: فارس تنها استانی است که با شیوع کرونا، آموزش‌ها را به‌صورت آنلاین دنبال  و همچنان این مهم ادامه دارد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اهمیت ازدواج سالم در پیشگیری از بروز و تشدید آسیب‌های اجتماعی، ایجاد موسسه بهار نکو و گسترش مراکز آن در کلان‌شهر شیراز را گامی مؤثر در مسیر تسهیل و ترویج ازدواج سالم و پایدار توصیف کرد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با تأکید بر وجود برخی چالش‌ها در سال‌های ابتدایی زندگی مشترک و همچنین محدودیت و کوتاه بودن زمان آموزش‌های الزامی پیش از عقد، بیان کرد: ادامه آموزش‌ها برای زوجین جوان در پنج سال نخست زندگی مشترک در قالب همایش، کارگاه‌ها و وبینارهای آموزشی از سوی «مؤسسه بهار نکو» و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز خانواده بهار نکو برنامه‌ریزی‌شده است.

حجت‌الاسلام مقامی با بیان اینکه نیاز به مشاوره و روانشناسی بخشی از نیازهای روزمره افراد جامعه شده است، گفت: هم‌اکنون مردم برای حل مشکلات خود به دنبال متخصص حرفه‌ای  حوزه روانشناسی هستند و نقش روانشناسان در این میان کاملاً روشن است به همین منظور امیدواریم با حمایت‌های مجموعه شهرداری و تدبیر اعضا شورای ششم شهر شیراز متخصصان این امر را در محلات شیراز مستقر تا خانواده‌ها مشاوره‌های موردنیاز خود را دریافت کنند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های فارس با تأکید بر اهمیت نقش روانشناسان و مشاوران درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی گفت: هم‌اکنون افزایش طلاق و مشکلات اجتماعی واقعیتی است که در کشور روند صعودی داشته و مشاوران و روانشناسان در این حوزه باید تلاش مضاعف داشته باشند.

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۲:۱۴

دیدگاه های شما