امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

خواست خدایی خواستار جایگاهی برای استقرار کارگران ساختمانی در مناطق یازده گانه شیراز شد

خواست خدایی خواستار جایگاهی برای استقرار کارگران ساختمانی در مناطق یازده گانه شیراز شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، افسانه خواست خدایی، عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز درحاشیه دیدار با جمعی از کارگران ساختمانی شهرک مهدی آباد شیراز گفت: ساماندهی وضعیت کارگران ساختمانی و استقرار جایگاه های ویژه آنها در مناطق یازده گانه شهرداری دردستورکارکمیسیون قرارگرفته است. 
وی با اشاره به وضعیت نامناسب نشستن کارگران ساختمانی بر لبه جداول خیابانها گفت: این افراد به دلیل نبود پناهگاه در فصول مختلف و بروز تصادفات جاده ای به دلیل نشستن در کنار خیابان از ایمنی لازم برخوردار نیستند.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز از کارگران به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه یاد کرد و افزود: نبود امنیت شغلی و دغدغه هر روز این سرپرستان خانواده برای به دست آوردن نان شب بخشی از مشکلات کارگران است.
وی خاطرنشان کرد: برخی ازکارگران استادکار هستند اما به  دلیل مشکلات اقتصادی به عنوان کارگر فعالیت می کنند. 
خواست خدایی ارائه اطلاعات کارگران به کارفرما، ساماندهی وضعیت کارگران اتباع بیگانه و کسب درآمد روزانه برای کارگران در هر منطقه را از مزایای طرح ساماندهی کارگران ساختمانی برشمرد. 
عضو کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، بیمه کارگران را از ضروریات دانست و افزود: با پیگیریهای انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شیراز و حومه، کارگران می توانند با مراجعه به این مرکز از این خدمات بهره مند شوند.
گفتنی است به منظور پیگیری دستورکار کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز، مبنی بر بررسی مشکلات کارگران ساختمانی، افسانه خواست خدایی عضو این کمیسیون به همراه سید محمد فرشیدیان رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شیراز و حومه با جمعی از کارگران شهرک مهدی آباد از نزدیک دیدار  کرد.
انتهای پیام/

۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۷:۴۴:۵۵

دیدگاه های شما