امروز: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

چهار شنبه ۷ مهر ماه ۱۴۰۰ مراسمی ویژه با حضور مسئولین شهری در مرکز آماد و پشتیبانی سازمان آتش‌نشانی شرق شیراز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز  همزمان با "روز آتش نشانی و ایمنی"، در مراسمی که صبح روز هفتم مهر ماه با حضور جمعی از مدیران ارشد شهرداری و سازمان آتش‌نشانی شیراز، اصنافی شهردار کلان شهر شیراز، طاهری رییس شورای اسلامی شهر شیراز،
تذروی نایب رئیس شورای اسلامی شهر، اسکندری رییس کمیسیون عمران شورای شهر، زارعی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، کهندل مدیریت دفتر شهری و روستایی مرکز فارس، سرهنگ شجاعی فرمانده نیروی انتظامی شیراز، آزادی مدیر بحران استانداری فارس، نادگران رییس دانشگاه شیراز، حقیقی معاون فرماندار شیراز، محمد حسن پور معاون خدمات شهری شهرداری، مرادیان رییس اورژانس فارس و جمعی از فرماندهان ارتش و سپاه فجر استان در محل ایستگاه 3 مرکز آماد و پشتیبانی شرق سازمان آتش نشانی برگزار شد، ضمن بر گزاری مانور های عملیاتی، تجهیزات و ماشین آلات به روز سازمان معرفی و  از فرماندهان برتر آتش نشان با اهدا لوح سپاس تقدیر گردید.

 

در ابتدای این مراسم ناوگان خودرویی سازمان آتش‌نشانی شیراز شامل خودروهای اطفایی سبک، نیمه سنگین و سنگین، تیم موتور سوار، بالابر ۵۵ متری، خودروهای فرماندهی، غواصی و کوهستان به رژه درآمدند و مانوری از عملیات های مختلف سازمان در جمع حاضر انجام گرفت.

بلافاصله میهمانان ویژه این مراسم از  نمایشگاه‌ تجهیزات و دستاورد های نوین سازمان آتش نشانی شیراز بازدید کردند و از طرح مهم اطفا حریق، جشنواره بزرگ شهر ایمن سه و کتب تدوین شده این سازمان  رونمایی شد.

 قانع رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی و تبریک روز آتش نشان اعلام کرد: سازمان آتش‌نشانی با ایثارگری ۷۰۰ نیروی آتش نشان و با توجه به شیوع بیماری کرونا در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر در مجموعه شهرداری شیراز، کسب رتبه اول در بودجه های عمرانی، افتتاح دومین سایت آموزش آتش نشانان کشور، تاسیس مدرسه غواصی، افزایش ۳۰۰ درصدی تجهیزات ورزشی و در نهایت موفقیت در ۱۴ هزار عملیات شده است.

وی افزود: این سازمان در سال گذشته بیشترین حجم فعالیت های عمرانی ( ۱۹ هزار متر مربع) را داشته و موفق به دریافت گواهینامه IMSشده است.

 قانع در این مراسم به آغاز جشنواره بزرگ شهر ایمن با مشارکت شهروندان اشاره کرد و گفت: تا کنون و درراستای برگزاری این جشنواره با بسیجیان، مساجد کلان شهر شیراز، مراکز آموزشی، سازمان حمل و نقل و فرهنگ سراها تفاهم نامه همکاری منعقد شده است و با تمام قوا و شناسایی ۲۲ محله ناایمن در شهر شیراز در جهت آموزش های ایمنی به شهروندان و کاهش حوادث گام برمی‌داریم.

قانع در پایان به کلنگ زنی ایستگاه بنی هاشمی و ساختمان جدید ایستگاه یک، بهره برداری از سه ایستگاه گویم، دراک و بلوار عدالت جنوبی خبر داد.

در جریان مراسم بزرگداشت مقام آتش نشان، طاهری رییس شورای اسلامی شهر شیراز خطاب به آتش نشانان عنوان کرد: امروز در تقویم به نام آتش نشانان ثبت شده است اما یقیناً هر روز متعلق به این مردان و زنان ایثارگر است و امروز به یاد می آوریم که این عزیزان همواره در کنار ما هستند و بی وقفه مجاهدت می کنند.

طاهری ادامه داد: مقام معظم رهبری چهار مدال را به آتش نشانان اهدا کرده است؛ مومن، شجاع، کم ادعا و با اخلاص.
نقطه اتکا آتش نشانان آرامش مردم است که در هر شرایطی نباید فروبریزد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز خواهان هماهنگی سازمان های مرتبط در زمان بحران شد و اعلام کرد شورای ششم در جهت هماهنگی تجهیزات دستگاه های مسئول در زمان بحران و حادثه های بزرگ همکاری حداکثری خواهد داشت.

اصنافی شهردار کلان شهر شیراز نیز در ادامه این نشست روز آتش نشان را به همه آتش نشانان این شهر تبریک و به همه آنان خدا قوت گفت.
 
مسعود زارعی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ضمن تبریک روز آتش نشان و تشکر از تلاش های دکتر قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز اظهار داشت: با توجه به جلسات برگزار شده با مدیران و مسئولان سازمان آتش‌نشانی اقدامات عملیاتی آغاز شده و بحث خرید نردبان ۵۵ متری و حقوق و مزایای این قشر ایثارگر در دستور کار قرار گرفته است.

گفتنی است این مراسم با تبریک و تشکر کهندل مدیریت دفتر شهری و روستایی مرکز فارس و تقدیر از فرماندهان برتر آتش نشانی شیراز به پایان رسید.

۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۸:۱۳:۱۹

دیدگاه های شما