امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مراسم سالروز افتتاح و بهره برداری از متروی شیراز با حضور رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار شیراز و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، به مناسبت 19 مهرماه، سالروز افتتاح و بهره برداری از متروی شیراز،  رئیس شورا ، شهردار و رئیس سازمان حمل ونقلی ریلی شهرداری شیراز با همراهی جمعی از مدیران شهرداری مسیر ایستگاه میدان امام حسین(ع) تا ایستگاه وکیل الرعایا را با مترو طی کرده و از شهروندانی که قطار شهری را برای تردد انتخاب کرده بودند، با یک شاخه گل و یک بسته فرهنگی بهداشتی تقدیر و تجلیل شد.

مهندس مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تشکر ویژه از شهرداری شیراز که این مراسم را در بطن و میان مردم برگزار کرده است، گفت: حمل و نقل عمومی به منظور کوتاه کردن زمان سفر مردم و کاهش مصرف انرژی می باشد که نتیجه آن آرامش مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه شورای شهر شیراز آماده تفکیک سازمان حمل و نقلی ریلی شهرداری شیراز به دو بخش بهره برداری و ساخت می باشد، تصریح کرد: مترو شیراز به حدی رسیده است که یک مدیریت برای بهره برداری و ساخت امکان پذیر نیست.
طاهری با تاکید بر تسریع در انجام پروژه خطوط مترو عنوان کرد: اکنون فصل بودجه است و اگر قرار است کاری صورت گیرد، الان وقت آن است و نباید فرصت طلایی را از دست داد.
وی همچنین گفت: همه چیز منابع مالی نیست و عزم و اراده برای انجام کار از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با ذکر اینکه عزم شورا و شهرداری برای امورات مرتبط با مترو جزم است، اذعان داشت: باید تا سال آینده فاز یک خط دو مترو به مرحله مسافرگیری رسیده و به آن قانع نخواهیم بود و ضمن پیگیری و اجرای فاز دو خط دو، خط سه مترو را نیز باید اجرایی کنیم.

توسعه مترو نیازمند همراهی و تعامل است
مهندس سید احسان اصنافی، شهردار شیراز در این مراسم اظهار داشت: شیراز شهری است که مسیرهای طولی آن از شرق به غرب وضعیت بهتری داشته، خط مترو فعال بوده و جابجایی راحت‌تر صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: با افتتاح ابرپروژه کوهسار مهدی، وضعیت عبور و مرور بهتر خواهد شد و به ایده آل نزدیک خواهد گردید...

۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۹:۱۲

دیدگاه های شما