امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ضرورت برنامه ریزی شهرداری در جهت یکپارچه کردن ادارات آب در بخش های مختلف شهرداری

​رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نقش مدیریت یکپارچه شهری در بهبود مدیریت بحران و افزایش کیفیت خدمات رسانی به شهروندان را ضروری دانست و افزود: شهروندان و شهرداری به دلیل عدم وجود هماهنگی میان بخش‌های مختلف متحمل هزینه‌های زیادی شده اند، بنابراین الگوی مدیریت واحد منابع آب در شهرداری باید توسط شهرداری تدوین شود. 

مسعود زارعی مدیریت یکپارچه اداره آب در شهرداری را حلقه مفقوده کاهش هزینه و افزایش کیفیت خدمات مناسب به شهر و شهروندان دانست و بیان کرد: ایجاد مدیریت واحد اقدام مناسبی برای سامان دادن به پراکندگی مدیریتی، جلوگیری از موازی کاری و اعمال سلیقه های شخصی می شود.

وی مدیریت بهینه مصرف آب در حوزه خدمات شهری بویژه فضای سبز را مهم برشمرد و بیان داشت توسعه فضای سبز در سطح شهر و ارتفاعات با استفاده از گونه های کم نیاز آبی ، مقاوم و سازگار با اقلیم شهر در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد. 

عضو شورای شهر، سازمان جهاد کشاورزی شیراز را تخصصی ترین متولی در حفظ و نگهداری باغات دانست و عنوان کرد: با توجه به اهداف و شرح وظایف جهاد کشاورزی در امر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت، امور پژوهش ، امور زیربنایی و کشاورزی، امور آبخیزداری، امور زراعی و امور حمایتی، این سازمتن تخصصی‌ترین متولی در امر حفظ و نگهداری باغات می‌تواند باشد چراکه باغات قبل از هر چیز یک عرصه کشاورزی و یک سیستم آبخیزداری است ولی سازمان جهاد کشاورزی در شهر شیراز هم‌اکنون حضور کم‌رنگی دارد. لذا تعامل بین دستگاه های متولی در امور شهری راهکار اصلی در ارائه خدمات مطلوب در شهر می باشند.

در پایان مقرر گردید در موضوع تشکیل مدیریت منابع آب در شهرداری، کارگروه تخصصی با محوریت معاونت خدمات شهری و با حضور کارشناسان تام الاختیار و صاحب نظر شهرداری (معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی- معاونت فنی، عمرانی- سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری- اداره مهندسی آب- حوزه استحفاظی باغات قصردشت- ارتفاعات- بام شیراز- پارک 580 هکتاری دراک و سایر حوزه های مرتبط) به منظور هماهنگی بین بخشی، ایجاد مدیریت متمرکز و دانش بنیان و جلوگیری از موازی کاری، جهت استفاده صحیح از منابع آبی موجود، ذخیره سازی آبهای سطحی و در صورت نیاز اصلاح ساختار تشکیلاتی فعلی تشکیل و نتیجه جهت بررسی به کمیسیون ارائه گردد.

۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۱:۱۱

دیدگاه های شما