امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با خانواده های معزز شهدای دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز در جهت تکریم مقام خانواده های معزز شهدا ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، جمعی از مسئولان و مدیران شورای شهر و شهرداری از خانواده های معزز شهدای هشت سال دفاع مقدس دیدار کردند.

 

در پایان این دیدار در راستای تجلیل از مقام شهدای والا مقام از خانواده این شهیدان معزز تقدیر شد.

گفتنی است در این دیدار از خانواده محترم شهیدان فهیمی و خانواده محترم شهید حسن صفرزاده دیدار شد 

شهید حسین فهیمی سال ۱۳۴۳ متولد شد. وی پس از حضور در جبهه‌های حق علیه باطل در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش، از ناحیه دست مجروح شد؛ همچنین وی در این حادثه پای راستش نیز قطع شد و به درجه جانبازی ۷۰ درصد نائل آمد.

وی دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشگاه هنر، کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه تربیت مدرس و دانشجوی دکتری پژوهش هنر دانشگاه هنر بود.

«حسین فهیمی» به عنوان شهید شاخص سال ۱۴۰۰ سازمان بسیج هنرمندان استان فارس انتخاب معرفی شده که از جمله آثار‌های این هنرمند شهید می‌توان به مستند «محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد ۱۳۷۳»، «ده مستند مساجد و فعالیت‌های فرهنگی استان فارس ۱۳۷۳»، «فیلم‌های کوتاه مستند گزارشی سیمای صبحگاهی ۱۳۷۳»، مستند «تشییع شهدای شیراز ۱۳۷۴»، مستند رحلت امام خمینی «سوگ در سوگ ۱۳۷۴»، فیلم داستانی «آغاز یک پایان ۱۳۷۸»، فیلم داستانی «آواز جنگل ۱۳۸۱»، سینمایی «ساخت ۱۳۸۱»، فیلم مستند «گمست ۱۳۸۳» و فیلم مستند «انتظار۱۳۸۵» اشاره کرد.

پیکر مطهر جانباز  ۷۰ درصد شهید حسین فهیمی برادر شهیدان احمد و محمود فهیمی از شهدای گرانقدر استان فارس در دوران دفاع مقدس با حضور خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، مردم شهید پرور و جمعی از مسئولین استان ، از مقابل مسجد حضرت علی بن ابی طالب(ع) شهر شیراز تشییع و در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر در جوار برادران شهیدش به خاک سپرده شد.

شهید  محمود فهیمی در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال ۱۳۶۱  بر اثر انفجار در زاغه مهمات در پادگان کازرون به فیض شهادت نائل شد و شهید احمد فهیمی ۲۰ تیرماه سال ۱۳۶۴ در منطقه غرب کشور به شهادت رسید.

*شهید حسن صفرزاده(حسن عراقی)*

سلحشوری که در فتح الفتوح خرمشهر بالگرد عراقی را با آرپی‌جی زد

این شهید والامقام یکی از چهره‌های موثر در عملیات آزادسازی خرمشهر بود/شهید صفرزاده یا شهید حسن عراقی از چهره‌های گمنام و ناشناخته در دوران دفاع مقدس است، اما او سلحشوری‌های بزرگی از خود به خرج داد و مرد کارها و میدان‌های بزرگ بود

شهید صفرزاده در ادامه آموزش نظامی دیده و این بار از طریق بسیج به جبهه‌ها اعزام می‌شود. تخصص اصلی او تفنگ ۱۰۶ بود که اسلحه‌ای نیمه سنگین است که روی جیپ سوار می‌شود. این شهید والامقام با این وسیله که در این اصل یک ماشین مسلح بوده، به دقت یک اسلحه سبک شلیک می‌کرد و در استفاده از آن بسیار ماهر بود

در فتح خرمشهر شهید صفرزاده با موشک آر پی جی خود بالگرد عراقی را روی آسمان می‌زند. این صحنه که فیلمبرداری شده بود، سال‌ها در تیتراژ اخبار بارها پخش شد

گفتنی است انتشارات نوید شیراز کتاب «حسن عراقی؛ کتاب شهید حسن صفرزاده» نوشته مجید ایزدی را در ۱۰۴ صفحه قطع جیبی به چاپ رسانده است 

 
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۵۹:۲۰

دیدگاه های شما