امروز: پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شهرداری شیراز در اجرای طرح‌های شهری از ظرفیت‌های بومی استفاده نماید

یازدهمین جلسه کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز روز شنبه مورخ 8/8/1400 در سالن کمیسیون‌های شورا با حضور اعضای کمیسیون، معاون مالی و اقتصادی، معاون معماری و شهرسازی،  معاون ترافیک و حمل و نقل شهردار شیراز و همچنین رییس سازمان فاوا و معاونین سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز برگزار گردید.

در خصوص دستورکار اول، پروژه تله‌کابین توسط مدیران شهرداری ارائه گردید و درخصوص جانمایی و فرایندهای اجرایی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و مقرر گردید شهرداری فاز مطالعاتی را بازبینی و امکان سنجی پروژه را به صورت تله‌کابین یا تله‌سیژ بررسی نماید.

در ادامه جلسه و دستورکار شماره 2کمیسیون، شهرداری به ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه خیابان غذا پرداخت و مقرر گردید شهرداری مطالعه مجدد شهرسازی، ترافیکی و حمل و نقل، مالی و هزینه کرد خیابان غذا را انجام و ظرف مدت 2ماه با برآوردهای جدید، نسبت به اجرا یا عدم اجرای پروژه تصمیم‌گیری نماید.

دستورکار سوم کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری به ریاست جناب آقای تذروی به پارکینگ‌های هوشمند اختصاص داشت که مورد درخواستی شهروندان از ریاست محترم شورای اسلامی شهر شیراز بود. رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورا، استفاده از به‌روزترین تجهیزات را در هوشمندسازی پارکینگ‌ها را از معاون حمل و نقل شهردار خواستار شد. جناب آقای تذروی همچنین با تاکید بر این موضوع که تحویل کارت از دستگاه و پرداخت با سیستم به معنی هوشمندسازی نیست افزود: شهرداری باید هوشمندسازی را به استفاده از اپلیکیشن و وبسایت برای دیدن و رزرو جای پارک پیش از رسیدن به مقصد و پرداخت آنلاین جهت رفاه حال شهروندان گسترش دهد. رییس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری با توجه به وجود ظرفیت‌های عدیده و کارشناسان خبره در اجرای طرح‌های الکترونیکی و هوشمندسازی از مسئولین شهرداری شیراز خواست تا در انجام این‌گونه طرح‌ها و پروژه‌ها از ظرفیت‌های شرکت‌های بومی استفاده گردد.

شهرداری شیراز در مجموع دارای 23 پارکینگ می‌باشد که از این تعداد، 6 عدد آن‌ها مسقف و مابقی پارکینگ‌ها رو باز می‌باشد. پروژه هوشمندسازی پارکینگ‌ها که شامل ایجاد زیرساخت اپلیکیشن برای دیدن جای پارک و رزرو آن از منزل، نشانگرهای متعدد در محل پارکینگ جهت ارائه جای خالی پارک در طبقات، اسکن تصاویر پلاک و راننده در هنگام ورود و خروج پارکینگ جهت امنیت بیشتر و پرداخت‌های حضوری و آنلاین می‌باشد. این سیستم جهت بهینه سازی و کم کردن مصرف سوخت و انرژی نیز کارایی بخصوصی دارد.

۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۲:۲۱:۴۸

دیدگاه های شما