امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

‌سرعت عمل و عملکرد آتش‌نشانان شیرازی مورد ارزیابی قرار گرفت‌‌

 

در بازدید شبانه رییس کمیسیون سلامت ،محیط زیست وخدمات شهری شورای شهر با حضور سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری از سطح شهر طی تماسی با مرکز آتش نشانی شیراز و اعلام حریق ،سرعت‌عمل، نحوه برخورد نیروها با حوادث و عملکرد و تجهیزات آتش‌نشانی مورد ارزیابی قرار گرفت.

نیروهای آتش نشان ایستگاه اعزامی شماره 12 در کمتر از 3 دقیقه در محل حادثه حضور پیدا کردند و در آنجا مورد تقدیر عضو شورای اسلامی شهر قرار گرفتند.

عضو و ناظر شورا در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در حاشیه این حضور اظهارداشت: یکی از اصول بنیادی در مدیریت بحران ، مکان‌گزینی اصولی ایستگاه‌ها و سطح بالای آمادگی نیروهای آتش‌نشانی در شرایط بحرانی است و ایستگاه‌های آتش‌نشانی ازجمله مراکز مهم و حیاتی خدمات‌رسانی هستند که نقش مهمی در تأمین ایمنی دارند.

مسعود زارعی خاطرنشان کرد: اگر توانایی یک آتش‌نشان در سطح استاندارد و متناسب با وظایف این شغل باشد، می‌تواند در حین ماموریت‌های واگذارشده، به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن، وظایف مهم و حیاتی خود را انجام دهند.

در ادامه وی اظهار داشت: هدف از این اقدام ارزیابی عملکرد رئیس و کارکنان آتش‌نشانی شهرداری شیراز، برآورد تجهیزات، افزایش آمادگی جهت واکنش در شرایط اضطراری و ارزیابی و سنجش آمادگی جسمانی و سطح آموزش نیروها بوده است.

در پایان عضو و ناظر شورا در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز و سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری از ایستگاه 12 بازدید و طی تماس تلفنی از مدیریت و زحمات و تلاش محمدهادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز و نیروهای متعهد و شجاع سازمان قدردانی کردند.

۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۶:۴۳

دیدگاه های شما