امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پناهگاه بی‌خانمان‌ها در شهرداری شیراز‌

با توجه به آغاز فصل سرما و اهمیت ساماندهی افراد معتاد متجاهر ، بی خانمان و در راه مانده ها در گرمخانه های شهرداری، بازدید رییس کمیسیون سلامت ،محیط زیست وخدمات شهری شورای شهر با حضور سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری و رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی از گرمخانه های فعال شهرداری (بلوار مدرس و ورزشگاه سید ذوالفقار) انجام شد.

مسعود زارعی در بازدید شبانه که به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به افراد بی پناه در مراکز نگهداری و در نزدیکی شب های سرد زمستان صورت گرفت، پس از استماع گزارش از سوی مسئولان گرمخانه و مدیران شهرداری ،ضمن قدردانی از زحمات مدیریت مجموعه بر لزوم ارتقاء خدمات در این مراکزتاکید کرد.

رییس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری، بی خانمانی را از جمله مسائل اجتماعی قابل توجهی دانست و افزود:  که در عصر حاضر اکثر جوامع درگیر این معضل هستند و در کلانشهر ها  بالاخص در سال‌های اخیر به شکل جدی‌تری گسترش یافته است ، بنابراین سازمان های متولی درحوزه ساماندهی افراد بی‌خانمان باید بیش از پیش در جهت رفع این معضل تلاش کنند.

عضو شورای شهر اظهار داشت پیامدهای بی خانمانی، نه تنها شامل خود فرد می‌شود بلکه خانواده و جامعه را نیز به شدت متاثر کرده و هزینه‌های هنگفتی را به جای میگذارد. زنان درگیر در شرایط بی خانمانی نسبت به مردان بی خانمان، به دلایل مختلف میزان آسیب پذیری بیشتری را متحمل و با مسائل و مشکلات عمیق‌تری درگیر می‌شوند و توان کمتری برای سالم ماندن در شرایط بی خانمانی و عوامل آزار دهنده آن را دارند.

در ادامه بازدید زارعی عنوان کرد: به رغم آنکه به طور واقع بینانه می دانیم حجم و میزان آسیب های اجتماعی رو به افزایش است اما اگر اقدامات ما بتواند حتی یک نفر را به جامعه برگرداند در نوع خود ارزشمند است و در این مسیر باید با استفاده از حداکثر ظرفیت منابع و اقدامات هماهنگ با سایر دستگاه ها ضمن افزایش تاب آوری اجتماعی و توجه جدی به موضوع پیشگیری، در حوزه کاهش آسیب و کنترل آن اقداماتمان را توسعه دهیم .

۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۰۹:۴۳:۳۸

دیدگاه های شما