امروز: پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شهرداری نقش مردم در مدیریت را افزایش دهد

 به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر شیراز  غلامعلی ترابی  ریس کمیسیون معماری و شهرسازی عضو شورای شهر شیراز  در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر   با تبریک  هفته بسیج گفت:: شاید اذهان جامعه بیش از همه نقش بسیج را در دفاع مقدس شناخته باشد که در آن مقطع حساس نیز جانفشانی بسیجیان در میدان نبرد به عنوان قله درخشان تاریخ ایران زمین ثبت گردید، امروز ما فعالیت بسیج را در تمام ارکان جامعه شاهد  هستیم.

 

عضو این شورای شهر افزود: امروز نیز مدیران حاکم بر جامعه اعم از قوه مجریه، قضاییه و مقننه و مدیران میانی همه دستگاه‌ها باید بدانند که تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی جامعه بهره جستن از ظرفیت‌های پایان‌ناپذیر ملت است.

وی گره گشای مشکلات را مشارکت مردمی و استفاده از ظرفیت مردم خواند و خاطرنشان کرد: مشارکت های مردمی سبب سرعت بخشیدن به حال مشکلات و کاهش گرفتاری های مردم شده است و هر جا که مشکلات باقی مانده به دلیل عدم استفاده از ظرفیت های مردمی بوده است.

 ترابی تاکید کرد: مدل اداره جامعه در حکومت اسلامی مدل امام و امت است، یعنی ارتباط قلبی و عملی بین مردم و حاکمیت و این اصل باید برای همه رده مدیران جامعه ما مبرّز و تثبیت گردد.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه مدیران خود را عقل کل ندانند و از ظرفیت های مردم در تمام سطوح بهره ببرند، گفت: شهردار شیراز نیز نقش مردم را در سطوح مدیرت شهری افزایش دهد و مدیریت خود را از پشت درهای بسته به اجتماع بکشاند.

وی در ادامه نطق خود تذکر داد: کمربندی شیراز قتلگاه مردم این شهر است ؛که این اتفاق تاسف بار ناشی از کم کاری و عدم هماهنگی دستگاه‌های متولی در گذشته بوده است. وزارت راه باید جبران کند و استانداری فارس باید پیگیر رفع مشکلات مردم باشد.

ترابی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب شیراز متولی حل مشکلات انتقال فاضلاب به جنوب شهر شیراز است؛ نمی‌شود در قسمتی از شهر، شبکه فاضلاب احداث کرد و فاضلاب را در قسمت دیگری از شهر رها و ساکنان آن مناطق را گرفتار انواع بیماری‌ها و آلاینده‌ها کرد.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه بحث فرونشست در شیراز جدی است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی بحث تخصیص آبهای زیرسطحی شیراز و پساب شهری را به دشت های اطراف و بعضی کارخانه‌ها پیگیری کنند، زلزله و حادثه خبر نمی دهد از امروز باید حوادث آینده را مدیریت کرد.

 ریس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تصریح کرد: در چند سال گذشته سرانه فضای سبز شهری شیراز  کاهش یافته است و باید توسعه فضای سبز باید با سرعت بیشتری توسط شهرداری صورت پذیرد .و کنترل و نظارت بر  عدم تخریب فضای سبز شهری و باغ ها  با  دقت بیشتری انجام شود .
ترابی خاطر نشان کرد: تهیه و تدوین بودجه سال آینده شهرداری شیراز  با رعایت بهره وری و جلوگیری از هدر رفت منابع مالی  و اولویت دار بودن پروژه های ماندگار و اثر گذار مدنظر باشد .
او عنوان کرد: متاسفانه برای ایجاد درآمد در تقاطعی مجوز مجتمع تجاری می دهیم و برای رفع ترافیک در همان تقاطع پروژه عمرانی تعریف می کنیم و این دور باطل باید در  تهیه و برسی و تصویب بودجه شکسته شود .

۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۷:۴۸:۰۰

دیدگاه های شما


محمد اطهری (1400/09/01 - 21:46:05):

باسلام

هفته بسیج رو به دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس و همچنین به جانبازان تبریک و برای روح شهدای انقلاب قرین رحمت الهی مسئلت دارم

بنده جناب مهندس ترابی رو سالهاست میشناسم بسیار انسان وارسته و مومن و انقلابی است و یکی از افتخارات برای شهرشیرازه . یکی از مشکلات که باید در راستای شهر و دردیدگاه شورای شهر متمرکز شود پسماندهای شهری هست و لایه روبی های رودخانه در زمستان که خود باعث حادثه و تجمع اب باران و سیلاب میشود و جویهای شهری ورود و خروج آب و فاضلابهاست مخصوصا در تابستانهاکه این مشکل بسیار عدیده است و به وضوح دیده میشود بوی بد و وجود جانوران موزی چون موش و ...که باعث آلودگی و بیماری میشود این مسئله در بعضی از نقاط شهری دیده میشودو در مناطقهای استان بسیار میشود مشاهده کرد و همچنین متاسفانه دیده شده باغات استان و تخریب فضای سبز و‌درختان و گرفتن مجوز ساختمانها ی بلند بدون رعایت موازین شهری و منطقه ای داده میشود که بسیاری از این مشکلات که قطعا جناب مهندس ترابی مستحضرند امیداست مد نظر قرارگیردو بدون شک ایشان انشاالله پیگیری خواهند کرد .ان شاالله خداوند این مرد بزرگ و کسانی که دلسوز مردم و شهرشیرازند درپناه خداوند محفوظ باشند

ان شاالله

باتشکر محمد اطهری