امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سرهنگ علیپور فرمانده ناحیه ی مقاومت بسیج بقیه الله شیراز با حضور در صحن علنی شورا؛

 بصیرت  تفکر بسیجی را  از گمراهی. مصون می دارد   

آزاد سازی ۱۴۰زندانی جرایم غیر عمد با کمک خیرین 

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر شیراز سرهنگ علیپور فرمانده  ناحیه ی مقاومت بسیج بقیه الله شیراز با حضور در صحن علنی شورا شهر  و اینکه  تعدادی از  اعضای شورای ششم از پیشکسوتان  حوزه بسیج هستند افزود: از زمان احداث  نهال بسیج مردمی توسط،حضرت امام خمینی (ره) طی فراز و نشیب های مختلف کارنامه های موفقی را به ثبت رسانده است .

 

 

 علی پور  افزود:

امروز شاهد و ناظر عملکرد درخشان بسیج در عرصه های مختلف نظام و انقلاب هستیم 

او با اشاره به بیانیه حضرت امام  در آذرماه ۱۳۶۰ که به عملکرد بسیج  و ویژگی این نهاد مردمی در ۱۶محور  پرداخته شده است تصریح می کند .در 

در این بیانیه  حضرت امام (ره) بزرگترین افتخار  خود را محشور شدن با بسیجیان اعلام می کند که این افتخار عظیم و بزرگ برای  نیروی بزرگ بسیج است. 

او افزود: مقام معظم رهبري نيز سال گذشته در مجمع عالي بسيج با تاكيد بر اينكه 

 تفکر بسیجی  مولفه ای دیگری است  که  کلید  گشودن بسیاری از مشکلات است  تصریح می کند  اگر تفکر بسیجی بر کشور حاکم شود شرق ،غرب و زورگویان توانایی اقدامی  برای علیه کشورمان  را ندارند چرا که  . 

سرهنگ علی پور تفکر بسیجی را  یک پایه  و  احساس مسئولیت نسبت به ارزش ها،جامعه و مردم   می داند و می گوید در این احساس و تفکر بسیجی  باید بصیرت. وجود داشته باشد  تا  بسیجی دچار گمراهی نشود

به باور این فرمانده سپاه بقیه الله (عج)شهرستان شیراز   لازمه حل ،مسائل و مشکلات را احیا این تفکر بسیجی اعلام می‌کند و می گوید  اگر امروز در عرصه ها مختلف بسیج  دارای کارنامه درخشان است  احیا تفکر بسیجی بوده است .

علی پور عنوان می کند : امروزه بسیج   دارای تخصص در عرصه های مختلف است  و دارای برنامه ،ایده و عملکرد قابل تقدیر. است .

 ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی در جامعه  به عنوان یکی از اهداف بسیج در عرصه های مختلف فرهنگی ابراز می کند 

 .در فعالیت فرهنگی دنبال ترویج این فرهنگ به عنوان .یک ضرورت  است

 تا بتوانیم  چالشها و نگرانی جامعه را  بصورت تخصصی دنبال و مشکلات را رفع کنیم  که اولین  اقدام  بالا بردن ضرورت سواد رسانه ای است.

 

علی‌پور از اهدافي كه بسيج دنبال مي‌كند سخن گفت و اطهار كرد: در عرصه فرهنگي با ايجاد هسته‌هاي مردمي و فعاليت‌هاي گسترده، ترويج سبك زندگي ايراني اسلامي در سطح جامعه دنبال مي‌شود.

 

او ادامه داد: در عرصه فضاي مجازي نيز به عنوان يك ضرورت و چالش اقدامات گسترده‌اي به صورت كاملا تخصصي انجام مي‌شود و افزايش سطح سواد رسانه‌اي و رصد و رفع شبهات و تهيه و توليد مطالب مفيد و انتشار در فضاي مجازي در دستور كار قرار دارد.

 

فرمانده سپاه بقيه الله(عج) شيراز  با اشاره  به فعالیت بسیج در حوزه مسائل امنيتي و دفاعي عنوان کرد :  ايجاد ساختار و برنامه‌هاي متعدد به دنبال ايجاد امنيت پايدار مردمي و ساختار رزمي بسيجي به عنوان يكي از مولفه‌هاي مهم قدرت در جامعه است که یکی از اهداف بسیج  ایجاد.  امنيت پايدار توسط شبکه بزرگ و عظیم مردمی بسیج است 

 

علی‌پور  ادامه داد: در عرصه سازندگي نيز با ايجاد گروههاي جهادي، كمك به مردم از طريق استفاده از ظرفيتهاي مردمي و ايجاد حلقه‌هاي واسط موضوع را دنبال كرده و نگاهمان در فعاليت‌هاي اجتماعي به سمت تعالی فرد و خانواده و پرداختن به رفع  آسيب‌هاي حاشيه نشيني، اعتياد، طلاق و ...است.

 

او تربيت ٨ ميليون جوان انقلابي پاي كار را از فعاليت‌هاي آموزشي  بسیج اعلام کرد و افزود: بسيج با ورود به بحث بيماري كرونا  در دو سال درگیری با این بیماری و  اجرای طرح ملي شهيد سليماني در موضوع مهار اين بيماري، كمك شاياني به بخش سلامت جامعه  كرده  است و در ارائه خدمات به حوزه پزشكي، اصناف و كمك‌هاي مومنانه پيشگام بوده 

او از فعالیت بسیج در آزاد سازی  زندانیان جرایم غیر عمد  خبر داد و گفت: ناحيه بقيه‌الله(عج) شيراز ١٤٠ زنداني جرائم غيرعمد  را با کمک خیرین آزاد شدند

 
۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۱:۳۳

دیدگاه های شما