امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حفظ ، توسعه و آبادانی فضای سبز و باغات شهر شیراز از اولویت های شورای شهر و شهرداری شیراز است

نشست هم اندیشی رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت با رییس ،معاونین و کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و مسئولین مناطق یازدگانه در سالن شورای شهر برگزار شد.

در این جلسه مهندس مسعود زارعی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با اعلام اینکه یکی از اولویت های شورای شهر و شهرداری شیراز بر حفظ ، توسعه و آبادانی فضای سبز و باغات شهر شیراز است افزود: می بایست رویکرد سازمان بر سیاست گذاری و تدوین برنامه های علمی و اصولی در طراحی و پروژه های شهرداری باشد و از تمامی فرصت ها برای خدمت به شهر و پیگیری مطالبات شهروندان در حوزه فضای سبز استفاده کرد.

در ادامه این جلسه مهندس محمد رضا زندیه رییس سازمان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص حفظ و توسعه فضای سبز شهری،  اجرای سامانه GIS جهت کنترل و نظارت هوشمند، گزینش و بکارگیری پیمانکاران توانمند و اجرای برنامه های ارزیابی سالانه افزود: تغییر شرایط اقلیمی و عدم بارش های کافی عواملی است که موجب تنش در حفظ و نگهداری فضای سبز و باغات شده است.
وی گفت: در همین راستا دستور العمل و بخشنامه های فضای سبزی در خصوص  تغییر و مقاوم نمودن گونه های گیاهی نیز تدوین شده است.

در پایان عضو شورای شهر از تمامی مدیران و کارشناسان خواست تا ظرف مدت یک هفته نقاط ضعف و قوت عملکردهای مجموعه در حوزه فضای سبز را بررسی و ایده ها و راه حل های پیشنهادی خود را به کمیسیون ارائه دهند

۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۷:۵۴:۰۴

دیدگاه های شما