امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذروی ناظر شورا در منطقه هفت: اقدامات انجام شده در خانه محله سهل آباد بسیار مطلوب و قابل تقدیر است


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز دوشنبه  8 آذر ماه جلسه هیات امنای خانه محله سهل آباد با حضور تذروی نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز و ناظر شورا در منطقه هفت، اکبری شهردار منطقه هفت، مسئولان و مدیران ارگان های خدمات رسان و ذیربط در سالن اجتماعات شهرداری منطقه هفت برگزار گردید.
تذروی در این جلسه با بیان این مطلب که اقداماتی که در خانه محله سهل آباد در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی، دوره های کارآموزی و .. برگزار می شود بسیار مطلوب و قابل تقدیر است، افزود: با توجه به بازدید ها و گزارشی که ارائه گردید اقدامات انجام گرفته در خصوص ایجاد اشتغال با برگزاری کلاس های آموزشی و کارآموزی، در خصوص معضلات اجتماعی با برگزاری دوره های لازم در جهت نحوه برخورد با معتادان و اطلاع رسانی و آشنایی شهروندان به مضرات مواد مخدر و در جهت بسته های حمایتی به افراد نیازمند در مجموعه خانه محله سهل آباد اقدامات بسیار بزرگی انجام شده است و این نشان از این دارد که در یک مجموعه کوچک مانند خانه محله سهل آباد با حضور ارگان های مختلف و افراد توانمند چه کارهای بزرگی انجام شده است و این قابل ستایش است و امیدواریم بتوانیم این اقدامات در خانه های محلات مناطق مختلف نیز انجام دهیم.
ناظر شورا در منطقه هفت گفت: هر کاری اگر با اعتقاد و عشق انجام گیرد بی شک نتیجه بسیار مطلوبی خواهد داشت و اقداماتی که در این مجموعه انجام شده است نشان دهنده این است که تمامی کارها با اعتقاد قلبی و اخلاص انجام شده است.
وی با بیان این مطلب که ما باید تلاش کنیم اقداماتی که در این مجموعه انجام شده است ادامه دار باشد و برای این مهم نیاز به تلاش و همکاری و خدمات رسانی بیشتر در این محلات است، تصریح کرد: در بعضی مواقع با انجام اقدامات بسیار کوچک در محلات رضایتمندی شهروندان نیز به دنبال خواهد داشت و ما باید برای جلب رضایت شهروندان حتی اقداماتی که بسیار کوچک و ناچیز هستند نیز به بهترین نحو در جهت رفع آن اقدام کنیم.
تذروی گفت: در محله سهل آباد دو مدرسه وجود دارد و امیدواریم با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم با برگزاری کلاس های آموزشی و کارآموزی در جهت خدمات رسانی مطلوب تر در این محلات گام برداریم.
اکبری شهردار منطقه هفت نیز در این جلسه  ضمن توضیح پاره ای از اقدامات شهرداری در این محله گفت: شهرداری به جهت رفاه حال مردم در این محله اقدامات بسیار زیادی اعم از اجرایی، عمرانی و همچنین اجتماعی انجام داده است و برای خدمات رسانی بیشتر در همه زمینه ها در این محلات از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و آمادگی هرگونه همکاری با ارگان های ذیربط در جهت خدمات رسانی مطلوب در محلات کم برخوردار را دارد.
شهردار منطقه هفت در خصوص حضور اتباع افاغنه که در این محلات زندگی می کنند، گفت: باید برای آگاهی و بالا بردن سطح بهداشت و همچنین آشنایی این افراد با فرهنگ و زندگی متناسب با شهر شیراز آموزش های لازم به آنها داده شود.
اکبری در خصوص مشکلات زباله جمع کن ها در این محلات افزود: مکان هایی که به صورت غیر مجاز اقدام به خرید زباله از این افراد می کنند توسط شهرداری شناسایی شده است و با برنامه ریزی های لازم با صدور مجوز از مراکز قضایی نسبت به جمع آوری و پلمپ این مکانها اقدام خواهد شد و با جمع آوری این مراکز بی شک از حضور افراد زباله جمع کن در سطح شهر نیز کاسته خواهد شد.
اکبری در خصوص معضل معتادان در این محلات گفت: شهرداری منطقه هفت با هماهنگی اداره آسیب دیدگان اجتماعی نسبت به جمع آوری این افراد در سطح منطقه اقدام می کند و همچنین با نا امن کردن مکان هایی که امکان حضور این افراد دارد مانند هرس گیاهان پوششی تخریب مکان های مخروبه در سطح منطقه از حضور این افراد جلوگیری خواهد کرد.

۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۸:۳۸:۱۵

دیدگاه های شما