امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

به وقت خدمت؛ برپایی اولین میز خدمت محله محور اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و دستگاه های خدمات رسان در منطقه ۹

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، طی مراسمی صبح روز چهارشنبه  اولین میز خدمت محله محور شورای شهر با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، شهردار منطقه ۹ و معاونین وی و دستگاه های خدمات رسان اجرایی در شهرک مهدی آباد در محل مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) برپا شد. 

 

 

 مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم از برپایی ماهانه یک میز خدمت در محلات شهر شیراز خبر داد و گفت: یکی از دستاوردهای این میز خدمت احداث و ساماندهی شبکه فاضلاب در این منطقه بود که طبق اعلام شرکت آبفا شیراز بخشی از آن در سال جاری و ادامه آن در سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد. 

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم نیز از عدم حضور برخی از مدیران دستگاه های اجرایی گلایه کرد و افزود: برخی از دستگاه های اجرایی کارمندان جز خود را به میز خدمت مردمی فرستادند. این در حالیست که میز خدمت به عنوان یک قرارگاه عملیاتی در راستای پیگیری و رفع مشکلات مردم در سطح مناطق تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه این اولین میز خدمت شورای اسلامی شهر شیراز بود که با حضور جمع کثیری از مسئولان مرتبط راه اندازی شد، گفت: بنا بر تکلیفی که قانون برای مسئولان مشخص کرده همه ما ملزم به خدمت رسانی به جامعه هستیم و امیدواریم در مراحل بعد این چالش ها برطرف شود.

طاهری خاطر نشان کرد: آسفالت کوچه ها و معابر محله مهدی آباد، اجرای شبکه فاضلاب و  مشکلات پیرامون کمربندی از جمله مشکلات اصلی بود که توسط مردم در این میز خدمت مطرح شد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر خدمت رسانی متوازن به همه اهالی کلانشهر شیراز اظهار داشت: شهروندی که در این محدوده ساکن است از جنس شهروندان درجه ۲ نیست که خدمت رسانی به آن در مراتب کم اهمیت قرار گیرد.

طاهری همچنین خواستار اجرای عدالت در پروژه های عمرانی شد و افزود: این رویه که در یک منطقه از شهر پوشش سنگفرش ایجاد شود اما در برخی از محدوده ها حتی کوچه ها و معابر آسفالت نباشند، قابل قبول نیست.

رئیس شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه منطقه ۹ از نواحی گسترده شیراز است و مشکلات مردم در هر محله متفاوت است و بایستی این مشکلات رسیدگی و رفع شوند، از 

برپایی ماهانه یک میز خدمت در محلات شیراز خبر داد. 

* تدوین بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار شیراز

گفتنی است در این مراسم سیده مریم حسینی دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی از ساماندهی وضعیت بانوان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این اقدام در دستور کار قرار دارد در این راستا منطقه به منطقه در حال تهیه آمار زنان سرپرست خانوار هستیم تا بانک اطلاعاتی در این زمینه تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه این امر کمک میکند تا بدانیم  کدام یک از زنان خانوار نیازمند شغل هستند، گفت: برای اشتغالزایی بانوان بایستی مهارت هایی را به بانوان آموزش دهیم که در این خصوص نیازمند راه اندازی کارگاه های کارآموزی می باشیم و با توجه به اینکه استان فارس و شهر شیراز در زمینه صنایع دستی دارای ظرفیت های بی شماری می باشد در این راستا در هر محله آموزش یکی از هنرهای صنایع دستی دنبال می شود و این اقدام در صورت تدوین بانک اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار انجام‌ می شود.

 

* استفاده از ظرفیت قانونی کمیسیون ماده صد در جهت جمع آوری کارگاه ضایعات 

 

در این مراسم همچنین علی اکبر سلطانی سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: مشکلات اهالی این منطقه با کمک یاوران شورا  در سطح منطقه احصاء شده و براساس وظایف ذاتی دستگاه های خدمات رسان حاضر در جلسه در جهت بررسی و رفع مشکلات، اقدامات عملی صورت می گیرد.

ناظر شورا در سطح منطقه ۹ وجود کارگاه های جمع آوری ضایعات و مصالح ساختمانی در میان بافت مسکونی این منطقه را به عنوان یکی از معضلات این منطقه یاد کرد و افزود: در این خصوص از ظرفیت قانونی کمیسیون ماده صد استفاده می کنیم و با تغییر کاربری به حالت اولیه مکان مورد نیاز جمع آوری را در دستور کار قرار می دهیم. 

سلطانی همچنین درباره مشکل ورود فاضلاب در بستر رودخانه چنار راهدار و فعالیت کارخانه نشاسته سازی در سطح این منطقه که پساب و فاضلاب خود را در بستر رودخانه رها می کنند، گفت: با فعالیت شورای ششم و ورود دادستان مرکز استان رفع این مشکل در یک کارگروه ویژه در حال انجام است.

 

* ساماندهی رودخانه چنار راهدار یکی از اولویت های مهم شورای ششم است 

 

گفتنی است در این مراسم افسانه خواست خدایی عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مردم این منطقه رودخانه چنار راهدار است که چندین منطقه شهرداری را درگیر کرده است، گفت: طی یکماه گذشته نشستی مشترک در حضور رییس کل دادگستری و تمام دستگاه های اجرایی مرتبط تشکیل گردید و حاصل این نشست تصویب مصوباتی بود که هر چه سریع تر ساماندهی این رودخانه به نتیجه برسد. 

خواست خدایی ابراز داشت: در این نشست همچنین تصمیم بر این شد تا از ورود فاضلاب کارخانه نشاسته سازی به رودخانه جلوگیری شود و طی هشت ماه تصفیه خانه مشترک احداث شود.

 
۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۴:۲۰

دیدگاه های شما