امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

چهار پروژه برای بازآفرینی مجدد بوستان آزادی: باغ گل‌ها، خیابان غذا، مجموعه تفریحی و دریاچه مرکزی

بوستان آزادی برای مردم شیراز پر است از خاطرات زیبا و به یاد ماندنی که در سالهای اخیر به دلیل اختلاف سلایق شهرداران و بعضاً کارهای غیر کارشناسی این بوستان کارکردهای اجتماعی خود را از دست داده است.

سه پروژه ایجاد باغ گلها، راه اندازی خیابان غذا و مجموعه تفریحی از تکالیف شورا به شهرداری شیراز و سازمان سرمایه گذاری است که بایستی در کمتر از دو ماه بررسی و بسته فراخوان آن برای جذب سرمایه گذار آماده و به شورا ارائه گردد.

برخی از منتقدان و شهروندان حوزه مدیریت شهری فکر می کنند که شورای شهر مجموعه ای اجرایی است که هر تصمیمی گرفت برود و آن را اجرا کند!!

 

 

در صورتی که همگان بایستی بدانند که پس از تصویب طرحها و لوایح در شورا و تایید مصوبات توسط فرمانداری، این شهردار شیراز آقای مهندس اصنافی و زیر مجموعه های شهرداری شیراز  هستند که باید با برنامه ریزی دقیق و سرعت عمل مصوبات و پروژه ها را به نتیجه برساند.

شورا نقش راهبری و ریل گذاری را بر عهده دارد و اجرا در تمام ارکان با شهرداری ست و البته این اشکال بزرگی است که بعد از گذشت ۲۲ سال از عمر شوراهای شهر هنوز مردم کشور با وظایف این نهاد سیاست گذار و تصمیم گیر آشنایی ندارند!!

احیای خیابان غذا از دیگر موضوعات پر جنجال ماه‌های اخیر بوده که خدا را شکر به اتمام رسید و با پایان عملیات عمرانی و در اجرای ساماندهی مشاغل بند ۲۰ ماده ۵۵ بایستی هر چه زودتر توسط شهردار شیراز تعیین تکلیف شود.

سازمان سرمایه گذاری به عنوان موتور محرکه پروژه های عمرانی، خدماتی، گردشگری و تفریحی، حمل و نقلی و... همچنان بدون سکاندار است و اگر این سازمان و ارکان تصمیم‌گیری آن بعد از چند ماه از انتصاب شهردار شیراز تعیین تکلیف نشود، نمی توان به یک تحرک جدی امیدی داشت.

با اجرایی شدن چهار پروژه تکلیفی پیش رو در بوستان آزادی شامل: احیای خیابان غذا، باغ گلها و شهربازی متوسط مقیاس و اتمام کار دریاچه روح جدیدی به این بوستان پرخاطره دمیده خواهد شد.

از رسانه ها و فعالان حوزه مدیریت شهری انتظار داریم که با نگاه انگیزه بخشی و مطالبه گری در چهارچوب احترام این موارد را از شهرداری شیراز مطالبه کنند تا کارها با خرد جمعی به نتایج مطلوب برسد.

۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۴:۵۱

دیدگاه های شما