امروز: جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پرستاران ایران اسلامی الگوی صبر و ایثار در مسیر نظام سلامت جامعه هستند

 


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سیده مریم حسینی در سی امین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای عرصه سلامت و نیز با تبریک میلاد با سعادت بزرگ بانوی دنیای معرفت و ایثار حضرت زینب سلام، گفت: در سوره عنکبوت خداوند می فرماید آیا مردم اینگونه حساب کردند که بگویند ایمان آوردیم کافی است ؟ و آزمایش نمی شوند؟ آزمایش در جریانات روزگار گاهی سخت است .... آزمایش دوران کرونا برای هر انسانی متفاوت بود و هست و گروهی که سر بلند در این آزمایش قرار گرفتند بی شک کادر درمان ما بودند و کسانی که جان برکف در جهاد سلامت مردم حضور پیدا کردند و چه پر افتخار مدال سلامت جامعه را بر سینه زدند و به شهادت رسیدند.تقارن مبارک روز پرستارو ولادت عقیله بنی هاشم افتخاری برای پرستاران کشور به حساب می آید چرا که زینب در کربلا عشق را با صبر و استقامتش معنا کرد و زنی تاریخی درمهترین حادثه تاریخ گردید. زینب پرستار نهضت و انقلاب حسینی بود و امروز پرستاران ایران اسلامی با تاسی از این الگوی بی بدیل باید خود نمونه ای از صبر و ایثار در مسیر نظام سلامت جامعه باشند.
پرستاری آگاهانه و دلسوزانه در جایگاه جهاد بهانه ای است برای تجلیل جهاد گران شهید عرصه سلامت،وگرنه همه روزها روز پرستار و روز بزرگداشت خانواده هایی است که از والا ترین سرمایه خویش گذشتند و شما خانواده های بزرگوار شهدای عزیز شک نداشته باشید که نام شما در تاریخ ثبت خواهد شد. شاید امروز، فقط تجلیل و ذکر خیری از شما در گرامیداشتی انجام شود، قطعا همه ما مرهون فداکاری های شما و تمامی پرستاران  حوزه درمان و سلامت ایران اسلامی هستیم ، و بر خود لازم می دانیم رفاه ، امنیت شغلی و آرامش ذهنی شما را پاس بداریم .
 و آنچه باقی است از اینکه ما گفتیم بسیار مفصل تر است ، چون طرف حساب شما خداوند است و شهید عزیز پرگشوده که عِنْدَ رَبِّهِمْ یرْزَقُونَ .

۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۸:۲۶:۴۵

دیدگاه های شما