امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

الزام شهرداری شیراز به ایجاد مرکز مدیریت و کنترل و رصدخانه شهری

 


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، در سی امین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز طرح کمیسیون هوشمندسازی، فناوری های نوین و اطلاعات شورا، درباره خدمات ارائه شده در زمینه داده های مکانی (GIS)با حضور ۱۳ از نفر اعضای شورا بررسی و‌ تصویب شد.

گفتنی است براساس ماده واحده این طرح شهرداری مکلف به ایجاد زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) به صورت یکپارچه گردید که این اطلاعات شامل تهیه استاندارها، دستورالعمل تهیه و ورود و ثبت داده های مکانی و توصیفی با قابلیت به لحظه رسانی برخط داده ها و تولید لایه های اطلاعاتی مورد نیاز برای به اجرا رساندن مطلوب وظایف ابلاغی شهرداری اداره نموده و گزارش اقدامات خود در این بند را ظرف یک ماه آینده ارائه نماید. 
در این طرح همچنین به منظور مدیریت و کنترل یکپارچه شهری، شهرداری بایستی لایحه ایجاد مرکز «مدیریت و کنترل و رصدخانه شهری» به عنوان یک واحد مستقل( بهره بردار) ذیل شهردار را ظرف یک ماه به شورا ارائه نماید.
شایان ذکر است در راستای اجرای این طرح شهرداری بایستی دفاتر مدیریت پروژه (PMO) را در کنار هر یک از معاونتها، سازمانها و مناطق شهرداری به منظور ایجاد شبکه عصبی سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) و ورود اطلاعات تمامی سامانه های برنامه و بودجه شهرداری را راه اندازی نماید و برای این امر لایحه خود را ظرف یک ماه به شورا ارائه نماید.

۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۳:۱۱

دیدگاه های شما