امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

خواست خدایی: نام جنگلبانان بر میدانی در شهر شیراز نقش بست

رییس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای تقدیر از فداکاری جنگلبانان در حفظ منابع طبیعی، با پیشنهاد این کمیسیون مبنی بر نامگذاری میدانی به نام آنها در صحن علنی شورا موافقت شد.
افسانه خواست خدایی با اعلام این خبر افزود: با تصویب این نامگذاری، میدانی بی نام واقع در انتهای خیابان آزادگان و شهدای حج به نام جنگلبان شناخته خواهد شد. 
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به نقش موثر جنگلبانان برای حفاظت از منابع طبیعی به عنوان سرمایه های طبیعی آینده کشور گفت: این قشر فداکار، شهدای زیادی را در راه حفاظت از این منابع در طول سالها تقدیم کرده اند اما تجلیل از تلاش انها همواره از نظر مسئولان مغفول مانده است که به منظور گرامیداشت و ارزش نهادن به مقام این دلاورمردان این نامگذاری در صحن علنی تصویب شد. 
وی تغییرنام خیابان یاسمن حدفاصل بلوار علامه دهخدا و بلوار علامه امینی واقع در شهرک گلستان به نام شهیدان محمد و مهدی اسدی به درخواست خانواده ایشان را از دیگر مصوبات کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز برشمرد. 
خواست خدایی افزود: نام خیابان شهیدان اسدی واقع در دوکوهک نیز حد فاصل خیابانهای ایت الله علوی و شهید مساوات به نام شهدای دوکوهک تغییر کرد. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از نامگذاری خیابانی درشیراز به نام سردفتران نیز یاد کرد و ادامه داد: باتوجه به درخواست کانون سردفتران، نامگذاری خیابانی بی نام حدفاصل خیابانهای لادن و امید واقع در گلدشت معالی آباد با این عنوان با موافقت اعضای شورا همراه شد. 
گفتنی است  کوچه بی نام شماره ٢٠خیابان حسینی که به علمدار معروف بود نیز در سی و هفتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر به همین اسم نامگذاری شد.

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۲:۱۱

دیدگاه های شما