امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:

باید تکلیف مخروبه های شهر و خانه های تاریخی موجود در بافت تاریخی و فرهنگی شهر که تبدیل به محلی جهت دپوی ضایعات شده اند مشخص گردد که می توان از ظرفیت خیرین در این راه استفاده شود.
تذروی در نطق پیش از دستور خود در چهل و یکمین جلسه صحن شورای اسلامی شهر شیراز با تشکر از اصنافی شهردار کلان شهر شیراز گفت: مجموعه شهرداری شیراز در بارندگی های اخیر با اجرای تمهیدات و تلاش شبانه روزی  نیروی های خدمات شهری از آبگرفتگی معابر در بارش های اخیر اقدامات خوبی انجام داده اند.
وی خواستار افزایش مظاهر شادابی عید و خدمات نوروزی برای سال جاری در شهر شیراز شد.  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با گلایه از شهردار شیراز گفت: در مدت زمان گذشته از فعالیت شورای ششم در قالب لایحه و طرح دو فوریتی و یک فوریتی مبالغی را به مجموعه های مختلف مساعدت نمودیم ولی غافل از اینکه طبق مصوبه شماره 4136/1400/ص مورخ  25/12/1399 یک بسته معیشتی در بازارچه های هفتگی و طبق مصوبه شماره 301/1400/ص مورخ 6/2/1400 یک بسته معیشتی  دیگر، جهت قشر  رانندگان  تاکسی در نظر گرفته شد که متأسفانه تا به امروز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.
 لذا خواهشمندم در اولین فرصت این دو مصوبه را به اجرا درآورده و با اشخاصی که در اقدام آن تعلل نمودند برخورد شود.
تذروی با اشاره به ورود دستگاه ها برای رسیدگی به آسیب های اجتماعی خصوصا اعتیاد افزود: جمعیتی از معتادان متجاهر از سایر استان ها به عنوان مهاجر به شیراز روی آورده اند و در انظار عمومی به مصرف مواد مخدر مبادرت می ورزند و با کارتن و خیابان خوابی چهره ای زشت از شهر شیراز در انظار عمومی و مسافرین و توریست ها ایجاد می‌نمایند. 
 عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه همه دستگاه های مسئول باید به وظایف خود در جهت ساماندهی معتادان متجاهر عمل کنند، افزود:  شهرداری شیراز صرفا نباید متولی این وظیفه باشد و شورا بنابه وظیفه مصوبات لازم را به شهرداری ابلاغ نموده  تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در سطح شهر شیراز باشیم.
 تذروی اضافه کرد: شناسایی نقاط آسیب‌خیز و بحران‌زا اجتماعی در بافت شهری، حاشیه شهرها و تمرکز بخشیدن حمایت‌های اجتماعی، خدمات بهداشتی و درمانی، مددکاری، مشاوره اجتماعی، حقوقی و برنامه‌های اشتغال حمایت‌شده می بایست در دستور کار قرار گیرد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: استاندار فارس ضروری است که فکری هم به حال ضایعات فروشی‌های غیرمجاز در سطح شهر شیراز شود و این مراکز بایستی تعطیل گردند  اما در حال حاضر اگر ضایعات فروشی ها هم تعطیل شوند به سفارش این و آن کمیته رسیدگی به موانع در فرمانداری سریعا بازگشایی می‌شود.
 تذروی ادامه داد: باید تکلیف مخروبه های شهر و خانه های تاریخی موجود در بافت تاریخی و فرهنگی شهر که تبدیل به محلی جهت دپوی ضایعات شده اند مشخص گردد که می توان از ظرفیت خیرین در این راه استفاده شود.

۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۸:۵۰:۱۲

دیدگاه های شما