امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای پل روگذر بلوار جمهوری خللی برای ساکنین محلی ایجاد نمی‌کند

در پی تصویب طرح پل روگذر بلوار جمهوری در شورای ششم شهر شیراز، و واکنش‌هایی جدی از سوی کارشناسان، ساکنین منطقه و منتقدین این طرح، ایجاد شد. ساکنین بلوار جمهوری اجرای این پروژه را نقض حقوق شهروندی ذکر کرده اند. همچنین افزایش سرعت و ایجاد ترافیک در محور میدان ارم و ایجاد خلل در سازمان صدا و سیما از جمله ایرداتی است که به این طرح گرفته شده است.. 
علیرضا اسکندری، رئیس کمیسیون عمران در شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص ادعای برخی به عدم ضرورت اجرای طرح روگذر پل بلوار جمهوری اشاره کرد و گفت: اجرای این پل به دلیل اینکه در محور بزرگراه سردار شهید سلیمانی است، ضرورت دارد. چراکه بزرگراه شهید سلیمانی، جز بزرگراه‌های اصلی شهر شیراز (جنوب به شمال و بالعکس) است.
 وی با اشاره به مسئله ایجاد ترافیک در این منطقه بیان داشت: اجرا و عملیاتی شدن این پروژه قطعا بار ترافیکی زیادی می‌آورد، چراکه محور خروجی این تقاطع با بلوار جمهوری و بلوار ارم تداخل دارد. از این جهت شهرداری باید قبل از اجرا پروژه چاره‌ای برای مسئله ترافیکی این محور بسنجد تا به مشکل برنخوریم.

این عضو شورای شهر در خصوص اعتراض ساکنین بلوار جمهوری که اجرای این پل را نقض حقوق شهروندی خوانده‌اند، گفت: مردم این منطقه مسئله مشرفیت و مخدوش شدن نمای ساختمانشان را مطرح می کنند که همه این‌ها قابل برطرف شدن است.

وی افزود: بسیاری از پل‌هایی که در سطح جهان و در سطح کشور ساخته شده‌اند مسائل آلودگی صوتی و مشرفیت آن‌ها قابل حل و کنترل بوده است. بنابراین این مسئله نمی‌تواند ساکنین منطقه را درگیر کند.

اسکندری بیان داشت: این حواشی و حساسیت‌ها تا به این اندازه که عده‌ای به آن دامن می‌زنند مشکل‌ساز نیست و خلل ایجاد نمی‌کند و ایرادات این پروژه قابل حل است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز، اظهار داشت: این پروژه به دلیل اینکه با صدا و سیما دچار تعارض ملکی است پیشنهاد بازنگری آن مطرح شده است. چندین مشاور و کارشناس عمرانی و شهرسازی روی طرح کار می کند تا ایرادات اساسی آن برطرف شود.

وی ابراز کرد: امیدواریم بهترین طرح در این پروژه به مرحله عملیاتی و اجرایی درآید  که هم به لحاظ مهندسی ارزش و اجرایی بهترین خروجی را داشته باشد، هم نگرانی شهروندان برطرف شود.

۱۴۰۰/۱۱/۱۱ - ۱۴:۱۳:۵۴

دیدگاه های شما