امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

آیین رونمایی از پروژه گردشگری دهه فجر و محصولات فرهنگی

طی مراسمی با حضور نایب رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز آیین رونمایی از پروژه گردشگری دهه فجر و محصولات فرهنگی مرتبط با آن برگزار شد. 

مهندس مسعود زارعی در این آیین بیان کرد: آنچه که مسلم است انقلاب ما یک انفجار نور بود و این انفجار به اندازه ای تراکم داشت و به سرعت اتفاق افتاد که ابعاد این انقلاب هنوز به خوبی تبیین و تفسیر نشده است. 

وی عنوان کرد: اتفاقات سال ۵۷ اتفاقات عمیق و مؤثری بود که جهان و مسیر تاریخ بشر را تحت تاثیر قرار داده است 

مهندسی زارعی تصریح کرد: با گذشت دهه های بسیاری از  انقلاب این فرصت را پیدا نکردیم تا عمیقا تفکر انقلابی ، باورهای ملی، اعتقادات و اتحاد ملت را در اوج عاطفه خود باز کنیم و همگی در کوچه های خود ماندند. 

نایب رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورا در این آیین افزود: این آیین اقدام ارزشمندی است و اگر به گذشته برگردیم و با هر جریان فکری که به اندیشه سعادت حاکمیت که اصل انقلاب می باشد که همه ملت و جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد به آن توجه کنیم، اعتقادی بسیار ارزشمندی است.

مهندس زارعی خاطر نشان کرد: امید است که این اقدام تنها در حد یک شعار و یک حرکت نمایشی نباشد ؛ چرا که این اقدامات باورهای عمیق این مردم هستند که در یک مقطع به اوج رسیدند اما دیگر فرصت توجه به انفجار نور پیدا نکردیم و مسائل داخلی ما را سرگرم کرد و همین جریان سازی های منفعت طلبی جامعه را به این سو و آن سو کشاند و نتوانستیم به اصل انقلاب توجه کنیم و امید است این اقدام که کار ارزشمندی است مبدأ خیری در توجه به انقلاب اسلامی باشد . 

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز در پایان اضافه کرد: امید است با بازگویی این انقلاب اصل این نظام و اصل این ریشه، ملت را بیشتر متوجه کنیم که ماحصل آن اتحاد بیشتر در راستای رسیدن به اهداف بلندی است که حق آنها می باشد.

در پایان از پروژه های دهه گردشگری انقلاب اسلامی که با همت معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز که شامل ۵ مسیر تخصصی گردشگری با محوریت شکل گیری انقلاب در مناطق بافت تاریخی و ۲ و ۳ ، مجموعه ۸۰۰۰ تایی کتاب پستال با موضوع رویدادها و روایت ها ، تولید ۵ پادکست رادیو انقلاب ، اجرای مدل تورهای گردشگری در مسیر تخصصی انقلاب و اجرای ۶ برنامه مسجد محور با عنوان " بشنو از من" در خصوص روایات تاریخ شفاهی انقلاب ،برگزاری دوره آموزشی راهنمای گردشگری معاصرانقلاب رونمایی شد.

۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۸:۴۰

دیدگاه های شما