امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نامگذاری خیابانی به نام فرزانه علم زیست شناسی ایران

خواست خدایی خبر داد: نامگذاری خیابانی به نام فرزانه علم زیست شناسی ایران

رییس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: به منظور گرامیداشت مقام دانشمند مرحومه، دکتر پروانه فرزانه، چهره برجسته علمی درحوزه زیست شناسی ایران، خیابانی در شیراز به نام وی نامگذاری شد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز نامگذاری شهدا، شخصیتهای برجسته مذهبی، علمی، فرهنگی، ورزشی تاریخی.. را به عنوان خط مشی کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی عنوان کرد و افزود: این بانوی دانشمند شیرازی،  بنیانگذار و مدیر بانک سلول های انسانی و جانوری، مدرس و عضو هیئت علمی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و متخصصِ علوم سلولی و ایمنی‌شناسی بود  که توانست با تلاش بی وقفه، بانک سلول های جانوری و انسانی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران را با بیش از هزارو چهارصد ردۀ سلولی تاسیس کند.

به گفته وی این بانک، مجموعه‌ای از توانمندی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در حوزۀ علوم سلولی، زیست‌فناوری و پزشکی برای تأمین نیاز مراکز علمی، دانشگاهی، صنعتی و کمک به حفظ گونه های کمیاب کشور فراهم آورده است.
خواست خدایی خاطرنشان کرد: با موافقت اعضای شورا، نام این بانوی فرهیخته شیرازی بر قسمت منفصل خیابان شهید نصیرزاده حدفاصل خیابان سهراب سپهری و خیابان جانبازان نقش بست. 
رییس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با تصویب شورا، از این پس فرهنگسرا نمازخانه و زمین ورزشی مجاور بوستان آفتاب واقع در شهرک سعدی به نام مجموعه فرهنگی، مذهبی و ورزشی کاظمیه شناخته می شود. 
وی، نامگذاری کوچه ی بی نام شماره ۵خیابان فضل آباد به نام شهید حیدر علی مولا شفیع، کوچه بی نام شماره ۱۶ خیابان شهید زائری به نام شهید احمد اکرمی ابرقویی و کوچه بی نام شماره ٣۵ بلوار سرداران به نام شهید آقا نظر رنجبر را از دیگر مصوبات این کمیسیون برشمرد.

۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۰۹:۱۳:۵۰

دیدگاه های شما