امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل از فرزند بانی مراسم جشن ۷۳ ساله میلاد امیرالمومنین علی (ع) شیراز در صحن علنی شورا

تجلیل از فرزند بانی مراسم جشن ۷۳ ساله میلاد امیرالمومنین علی (ع) شیراز در صحن علنی شورا

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای شورا در جلسه امروز شورای اسلامی شهر شیراز از فرزند بانی مراسم جشن ۷۳ ساله میلاد امیرالمومنین علی (ع) در شیراز تجلیل کردند.
۷۳ سال پیش مرحوم «علیرضا مهریار»، بانی جشن بزرگ میلاد حضرت علی (ع) در شیراز با همه سختی های آن زمان سنت نیکویی را بنا نهاد و خود 60 سال آن را مدیریت کرد، به گونه ای که مردم شیراز از اواخر ماه جمادی الثانی، حتی آنان که شاید به اسامی ماه های قمری آشنایی کامل نداشته باشند، با دیدن آذین بندی و چراغانی بلوار و میدان «آزادی» شیراز، فرارسیدن ماه رجب را درک می کنند.
این بانی بزرگ به مدت 60 سال آن را انجام می داد تا اینکه پس از وفات وی، فرزند بانی مراسم جشن میلاد امیرالمومنین علی (ع) در شیراز، 1۳ سال است که این کار را انجام می دهد و در این رابطه می گوید: من این کار را بنا به وصیت پدرم و با همکاری سایر برادران و خواهران و خانواده های آنان، ادامه دادم.
«محمدرضا مهریار» پیرامون تاریخچه این مراسم مذهبی گفت: پیشنهاد دهنده این مراسم مرحومه مادرم بود که مرحوم پدرم هم که یک فرهنگی بود از آن استقبال کرد و این جشن از ابتدا تا سال 1352 در محله «لب آب» شیراز برگزار می شد و از سال 52 تاکنون در بلوار «آزادی» برگزار می شود.

۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۷:۵۱

دیدگاه های شما