امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذکر عضو شورا به شهردار؛ قانون فصل‌الخطاب باشد

تذکر عضو شورا به شهردار؛ قانون فصل‌الخطاب باشد 

در ادامه این جلسه ابراهیم حسینی، عضو شورای شهر شیراز در صحن علنی شورای شهر شیراز تذکری به شهردار داد و گفت: در همه امور به ویژه به کارگیری نیروهای شرکتی جدید و به کارگیری مجدد بازنشستگان قانون رعایت شود. 
وی با بیان اینکه قانون باید فصل‌الخطاب باشد، افزود: فشارها و توصیه‌ها نباید شما را از مسیر قانون خارج کند بنابراین با دقت و حساسیت ویژه به این مهم اهتمام ورزید.

 مسافران را با خاطره خوب بدرقه کنیم 
مهدی طاهری، رئیس شورای شهر شیراز نیز با تاکید بر اینکه باید خدمات خوبی در این ایام به مهمانان نوروزی داشته باشیم، گفت: جهت‌گیری‌ها و برنامه‌ها به نحوی باشد که مسافران خاطره خوب از مردم شیراز و شهر شیراز داشته باشند. 

مسعود زارعی، رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر نیز در این باره گفت:  پیرو برنامه ایام نوروز هماهنگی نهایی برای اجرای برنامه‌ها این ایام جلسه فوق‌العاده کمیسیون فردا برگزار می‌شود و تکالیفی که جلسه گذشته مشخص شد تا شهرداری اجرا کند، ارزیابی می‌شود. 

کمیته نظارتی برای نوروز تشکیل شود
رضا محمدیان، عضو دیگر شورا نیز در باره صحبت‌های شهردار شیراز گفت: برای نوروز باید شورا کمیته نظارتی برای بررسی نحوه عملکرد شهرداری داشته باشد شهرداری هم عملکرد نوروزی را ارزیابی کند و مدیران و پرسنلی که در نوروز فعالیت دارند مورد تشویق قرار بگیرند.

 محمدرضا هاجری، عضو دیگر شورا اما در زمینه دیگری صحبت و اظهار نظر کرد و گفت: به نظر می‌رسد که شورا در فرصت‌سوزی جلودار شده چراکه درباره نوروز هم در کمیسیون فرهنگی و هم سومین حرم و هم خدمات شهری بحث شده و جلسه امروز هم به این اختصاص یافته است. 
وی با بیان اینکه باید این را تدبیری اندیشید که دوباره کاری نشود، افزود: با وجود اینکه در هیچ یک از تصمیمات مهم شورا از جمله انتخاب شهردار دخیل نبودم و انتقاداتی نیز دارم اما به نظر می‌رسد که حرمت شهردار رعایت نمی‌شود. 
هاجری با بیان اینکه اگر وزن شهردار را کم کنیم جایگاه خودمان را تنزل دادیم، گفت: تضعیف شهردار به نوعی ضعیف‌کردن شورا است که برعکس آن نیز صادق است، ما باید برای مردم خدمت کنیم و به گونه‌ای رفتار کنیم در پایان شورا نتیجه‌ای برای بیان به مردم داشته باشیم.

۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۲:۱۹

دیدگاه های شما