امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سید احسان اصنافی، شهردار شیراز در جلسه امروز شورا به بیان نکاتی پیرامون آمادگی شهر برای نوروز پرداخت و اظهار داشت: ۷۴ دستگاه اتوبوس به شیراز اختصاص یافته که تا پایان سال ۱۴۰۱ تحویل داده می‌شود.

سید احسان اصنافی، شهردار شیراز در جلسه امروز شورا به بیان نکاتی پیرامون آمادگی شهر برای نوروز پرداخت و اظهار داشت: ۷۴ دستگاه اتوبوس به شیراز اختصاص یافته که تا پایان سال ۱۴۰۱ تحویل داده می‌شود. 

وی همچنین با اشاره به مطالبه‌گری اهالی رسانه درباره کمربندی شیراز گفت: برای کمربندی شیراز؛ ۲ برنامه کوتاه مدت و بلندمدت داشتیم که سال آینده در بودجه 
۷۰ میلیارد برای ایمن سازی کمربندی در نظر گرفته شده است.

شهردار شیراز با بیان اینکه برای بلندمدت باید کمربند جایگزین احداث شود، افزود: تا زمانی که کمربندی جایگزین احداث شود، کمربندی فعلی همین مسیر است که به ۴ تقاطع نیاز دارد و باید تقسیم وظایف شود و برای تصمیم به شورا ارائه خواهیم کرد. 

اصنافی با اشاره به اقدامات شهرداری جهت آماده‌سازی شهر برای نوروز  گفت: ورودی‌های شهر از ۱۰ کیلومتری پاکسازی و تابلوهای ترافیکی و سرویس‌های بهداشتی برای استفاده آماده شده است همچنین نواقص در بوستان‌ها برطرف شده و  بنرهای تمثال شهدا برای ایام نوروز بهسازی شدند. 

وی بیان کرد: ۱۷۰ کیلومتر مربع گلکاری و به کارگیری ۳۹ هزار گلدان در کنار اجرای ۸۲ المان شهری از دیگر اقداماتی است که برای نوروز از سوی مدیریت شهری انجام شده همچنین پویش «نه به چهارشنبه سوری» نیز اجرا می‌شود. 

شهردار شیراز با بیان اینکه پنل مدیریت بحران برای بحران‌های احتمالی آماده شده است، عنوان کرد: کمپ زیباشهر، باغ جنت، میدان شیرودی و نمایشگاه بین‌المللی برای اسکان مسافران آماده شده که در مجموع ۲۲۰ کانکس و ۲۲۰۰ چادر می‌شود همچنین برای شرایط اضطراری ۱۳ سالن ورزشی و ۴۲ حسینیه آماده شده است. 

اصنافی با بیان اینکه در پارک‌ها و بوستان‌ها هم فضا مهیا شده است، تاکید کرد: اولویت نخست برای اسکان مسافران مراکز اقامتی، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها است و  بعد از آن پارک‌ها و بوستان‌ها با این حال تلاش شده که  نواقص اماکن و فضاهای گردشگری برطرف شود. 

وی با بیان اینکه لکه‌گیری آسفالت و رفع اسیب‌ها مدنظر قرار گرفته است، گفت: همچنین ۳۹ غرفه برای تنظیم بازاز و میوه در نظر گرفته شده و با توجه به پیش بینی حجم بالای مسافر در شیراز تدابیر ترافیکی لازم در خیابان‌های اطراف اماکن مذهبی و تاریخی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. 

شهردار شیراز با بیان اینکه ۳۵ پارکینگ نیز برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است، به برنامه‌های فرهنگی اشاره و عنوان کرد:  در حوزه فرهنگی مسابقات ورزشی و فرهنگی خیابانی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی از ۲۵ اسفند در نظر گرفته شده است. 

انتشار انیمیشن و مستند به «شیراز آی» همچنین تولید نماهنگ ویژه برنامه‌های نوروزی، برنامه استقبال از مسافران، برپایی سفره هفت سین در ۵ نقطه شهر از دیگر مواردی بود که شهردار شیراز در صحبت‌هایش به آن اشاره کرد.

۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۶:۱۰

دیدگاه های شما