امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

خواهر خواندگی شهر شیراز با شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، مسقط، دوحه، حلب و دمشق

خواهر خواندگی شهر شیراز با شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، مسقط، دوحه، حلب و دمشق
.
.
.
مهندس رضا محمدیان با اشاره به لایحه شهرداری شیراز در خصوص خواهر خواندگی شهر شیراز با شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، مسقط، دوحه، حلب و دمشق اظهار داشت: به منظور تقویت دیپلماسی شهری، بهبود روابط بین ملت‌ها، تبادل اطلاعات، تجربیات و توسعه مناسبات مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود اقدامات قانونی و تشریفات لازم برای خواهرخواندگی شیراز با شهرهای فوق انجام دهد.

وی اضافه کرد: هدف از امضای تفاهم‌نامه این خواهرخواندگی‌ها باید خیلی بیشتر از این باشد که تنها یک کار تشریفاتی صورت گیرد بلکه باید اقدامات متقابلی انجام شود که رونق گردشگری، گردش اقتصادی، تبادل واقعی اطلاعات، هنرها و علوم موجود بین شهرها و ایجاد جایگاه‌های نمایشگاهی به دنبال داشته باشد.

رئیس کمیسیون سومین حرم و گردشگری و زیارت تصریح کرد: تحقق موارد فوق مستلزم این است که شهرداری شیراز یک دستورالعملی داشته باشد و بر اساس آن ضوابطی تدوین کند که در چارچوب این ضوابط علاوه بر تقویت مواد تفاهم‌نامه‌های خواهرخواندگی پیشین، کارهای بیشتر و موثرتری را فراتر از اقدامات تشریفاتی کنونی انجام دهد.

مهندس محمدیان خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه شهرداری شیراز موظف است ظرف مدت دو ماه دستورالعمل مورد بحث را با بازنگری سوابق و مصوبات قبل تدوین و به شورا ارائه دهد.

۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۹:۳۹

دیدگاه های شما