امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

قرار گرفتن استفاده بهینه و مدیریت واحد آب در دستورکار شورای اسلامی شهر شیراز

قرار گرفتن استفاده بهینه و مدیریت واحد آب در دستورکار شورای اسلامی شهر شیراز

🔸رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه فضای سبز، بدون آب معنایی نخواهد داشت، افزود: توسعه فضای سبز قطعاً نیاز به استفاده بهینه از آب دارد.

🔸مسعود زارعی با اشاره به برگزاری چندین جلسه کمیسیون در استفاده بهینه از آب در دستور کار جدی شورا  افزود: در استفاده بهینه از آب و مدیریت واحد آب اقداماتی را انجام دادیم و مصوباتی اتخاذ شده که به شهرداری ابلاغ شده است.

🔸 وی ادامه داد: مجموعه مدیران و سازمان ها و دستگاه هایی که ارتباطی با آب شیراز دارند، بایستی هماهنگ در یک مسیر مشخص و معین با یک مدیریت واحد بتوانیم از آب که اساس و مایه حیات است به خوبی استفاده کنیم.

🔸 مسعود زارعی  به طرح جامع فضای سبز اشاره کرد و ابراز داشت: اولاً باید ببینیم سرانه فضای سبز به شکل استاندارد باشد که البته شیراز تقریباً در حدود استاندارد قرار دارد اما این برای شیراز که زمانی، باغ های شیراز زبانزد خاص و عام در سطح کشور بوده نیست و ما بایستی همراه با توسعه جمعیت، افزایش جمعیت و توسعه فضای شهری به توسعه فضای سبز توجه جدی داشته باشیم و در دستور کار خود قرار دهیم.

🔸 مهندس زارعی  اذعان داشت: اقدامات اولیه طرح جامع فضای سبز انجام شده است و امیدواریم به فراخور برنامه ای که در ارتباط با فضای سبز داریم، بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

🔸 عضو شورای شهر شیراز ، افزایش سرانه فضای سبز و توجه به گونه هایی که قابلیت توسعه دارد را در برنامه های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری دانست و یادآور شد: استفاده از نیروهای متخصص و پیمانکارانی که تجربه خوبی در این حوزه ها دارند، در دستور کار برنامه سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

🔸رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه ضمن تشکر از فعالیت همه کسانی که برای حفظ و نگهداری فضای سبز شیراز زحمت کشیدند، ابراز داشت: می‌بایست بر اساس توسعه شهر و افزایش جمعیت شهری، افزایش سرانه فضای سبز  را داشته باشیم و امیدواریم با برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده و زیرساخت‌هایی که به آن توجه شده است، استفاده بهینه از آب در برنامه جامع فضای سبز شاهد باشیم و بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه های ذیربط در شهرستان و استان، مرکز استان فارس را که به عنوان شهر گل واز قدیم الایام همه می‌شناختند، گام های موثری را برداریم.

۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۴:۵۹

دیدگاه های شما