امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سید ابراهیم حسینی در حاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه به اقدامات و رویکردهای فرهنگی شورای ششم اشاره کرد

سید ابراهیم حسینی  در حاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه به اقدامات و رویکردهای فرهنگی شورای ششم اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی شورای شهر فراهم کردن مقدمات ساخت سریال احمدبن‌موسی(ع) است که بودجه مربوط به این سریال اکنون ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد بوده و سال آینده ۲۵ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است. 

وی درباره آخرین وضعیت این سریال گفت: بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای ساخت سریال پیش‌بینی شده و با توجه به اینکه از شورای چهارم حمایت از این سریال مورد توجه بوده اکندن وارد فاز اجرا شده است.  

حسینی با تاکید بر احیای محلات با محوریت مساجد در شیراز افزود: این موضوع از مباحث و رویکردهای مهم فرهنگی شورای ششم است. 

عضو کمیسیون فرهنگی شورا همچنین به رویکرد شورا برای حمایت از اجرای برنامه‌ها و رویدادهای هنری اشاره و عنوان کرد: رویداد نمایشی در سطح کشور مانند فصل شیدایی با عنوان نمایش میدانی محشر برنامه‌ریزی شده است‌ که در شیراز اجرا شود. 

حسینی همچنین به تهیه اطلس فرهنگی و اجتماعی شهر شیراز اشاره و تصریح کرد: 
در حوزه پدافند غیرعامل نیز بلندگوهایی در سطح شهر تعبیه می‌شود که در شرایط ضروری از آنها استفاده شود و تلاش بر این است که در نیمه اول سال آینده به بهره‌بردای برسد. 

وی با بیان اینکه یک قسمت کار رسانه‌ها فرهنگسازی است، گفت: آمادگی داریم نشست‌های مرتب و مداوم با رسانه‌ها  داشته باشیم تا رسانه‌ها در حوزه فرهنگی هم‌اندیشی و مطالبه‌گری کنند تا با کمک شورا و رسانه‌ها مباحث فرهنگی نهادینه شود. 

حسینی خطاب به اصحاب رسانه با بیان اینکه شهر برای خودتان است، افزود: در شورای شهر برای خودمان شانی بالاتر از نوکری قائل نیستیم و معتقدیم که باید با هم شهر را آباد کنیم. 

عضو شورای شهر شیراز در پاسخ به سوالی درباره عدم مطلوبیت نمادها و المان‌های شهری شیراز گفت: روی نمادها و المان‌ها در سال آینده کار ویژه می‌شود. 

انتهای پیام/

۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۸:۳۷

دیدگاه های شما