امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حفاظت از بناهای تاریخی و گردشگری و معرفی هرچه بیشتر آنها، وظیفه همه ماست

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز:

 حفاظت از بناهای تاریخی و گردشگری و معرفی هرچه بیشتر آنها، وظیفه همه ماست

🔸️ مهندس مسعود زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز و رئیس ستاد عالی نظارت و ارزیابی شورا بر عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری، در نشست بررسی وضعیت حافظیه شیراز در ایام نوروز، به اهمیت نقاط دیدنی و تاریخی شیراز نظیر آرامگاه حافظ و نقش آن در بیان هویت تاریخی شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: معرفی هرچه بیشتر این جاذبه های تاریخی و فرهنگی و حفاظت از آنها وظیفه همه ماست.

🔸️ زارعی محافظت از آثار و بناهای تاریخی را یکی از زیر ساختهای گردشگری که همواره باید مورد توجه باشد برشمرد و افزود: همکاری و تعامل دیگر دستگاهها می تواند نقش موثری در حفظ و احیای این بناها و جذب هرچه بیشتر گردشگر داشته باشد.

🔸️ رئیس ستاد عالی نظارت و ارزیابی شورا بر عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری در ادامه بر انجام کارهای خلاقانه و فرهنگی در نقاط تاریخی و گردشگری تاکید کرد و افزود: خوشبختانه در این زمینه، شهرداری همکاری خوبی داشته است.

🔸️ عضو شورای شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرداری برای استقبال هرچه بهتر از مسافران و گردشگران نوروزی فعالیتهای خوبی نظیر نورپردازی، کاشت انواع گلهای فصلی در محوطه داخلی و بیرونی آرامگاه حافظ انجام داده است به تخریب قسمتی از فضای سبز محوطه آرامگاه بر اثر ازدحام جمعیت اشاره کرد و افزود: با فرهنگسازی، نهادینه کردن احساس مسئولیت شهروندی و استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و دیگر دستگاهها می توان از آثار تاریخی و زیبایی های موجود در آن بیشتر محافظت کرد.

 🔸️ عضو شورای شهر آثار تاریخی در کلانشهر شیراز را بخشی از اموال عمومی و هویت تاریخی و فرهنگی این کلانشهر قلمداد کرد و بیان داشت: برای حفظ و مراقبت از فعالیتهای زیباسازی نظیر فضای سبز و... در این بناها مقرر شد تفاهم نامه ای بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منعقد شود .

🔸️ مسعود زارعی افزود: البته باید این فرهنگ اجتماعی در بین همه ما نهادینه شود که هویت تاریخی متعلق به عموم مردم و همه نسل هاست و ضرورت دارد که برای آیندگان نیز حفظ و حراست شود.

 🔸️در این نشست شهردار منطقه سه، مدیران اداره کل میراث فرهنگی، روسای سازمانهای پسماند و سیما و منظر و فضای سبز شهری، رئیس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری،مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، پایگاه مقاومت بسیج شهرداری و مدیریت آرامگاه حافظ نیز حضور داشتند.

۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۲:۱۳

دیدگاه های شما