امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

انتقاد از تعطیلی پرواز شیراز - نجف از ابتدای ماه مبارک رمضان به دلیل نبود چارتر کننده

انتقاد از تعطیلی پرواز شیراز - نجف از ابتدای ماه مبارک رمضان به دلیل نبود چارتر کننده 
.
.
مهندس رضا محمدیان در پنجاه و پنجمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز خطاب به استاندار فارس اظهار داشت: برقرار شدن هر خط پروازی خصوصاً خطوط پرواز خارجی باعث رونق گردشگری و کسب و کار در شهر شیراز و استان فارس خواهد بود. 

وی با بیان اینکه پس از مدت‌ها پیگیری پرواز شیراز - نجف از اواخر سال گذاشته برقرار گردید از تعطیلی این پرواز از ابتدای ماه مبارک رمضان به دلیل نبود چارتر کننده گلایه کرد و گفت: سوال اینجاست آیا پروازهای نجف از تهران، مشهد، اصفهان و اهواز که اخیراً برقرار گردیده چارتر کننده دارد؟ و آیا صرفاً شیراز مستحق پرواز چارتری است؟ 

رئیس کمیسیون سومین حرم و گردشگری و زیارت خاطرنشان کرد: برقراری پرواز اهواز به جهت جذب گردشگر و بازرگانان عراقی و جذب مسافر از استان‌ها و شهرهای همجوار است. 

مهندس محمدیان تصریح کرد: برقراری پرواز دائمی به شهر نجف به صورت آزاد علاوه بر جذب گردشگر عراقی موجب جذب مسافر از استان‌های همجوار و تمامی شهرستان‌های استان فارس خواهد بود چرا که در حال حاضر بسیاری از شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از طریق شهرهای اصفهان، تهران و مشهد به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند.

وی ادامه داد: پیگیری دائمی شدن و افزایش تعداد پرواز فوق ممکن است در ابتدا برای شرکت هواپیمایی ضرر مقطعی داشته باشد اما در درازمدت دارای سودآوری خواهد بود.

رئیس کمیسیون سومین حرم و گردشگری و زیارت در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: برقراری مجدد پروازها باید بدون در نظر گرفتن وجود چارتر کننده و اختصاص حداقل ۵۰ درصد سهمیه تهیه آزاد بلیط باشد.

۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۸:۰۱

دیدگاه های شما