امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

افسانه خواست خدایی: آغاز پویش کاشت صدهزار اصله نهال نارنج به مناسبت روز شیراز

افسانه خواست خدایی: آغاز پویش کاشت صدهزار اصله نهال نارنج به مناسبت روز شیراز

ناظر سازمان سیما و منظر فضای سبز شهری شهرداری شیراز  با بیان اینکه شیراز شهری با عطر و بوی بهار نارنج  و دارای مرغوب ترین ، باقدمت ترین درختان نارنج در سطح کشور است که متاسفانه در سال های گذشته به دلیل بی توجهی برخی مسئولین به جایگاه این ظرفیت طبیعی و بی بدیل در کشور ، اجهاف زیادی شده است.

عضو هیات رییسه شورای شهر افزود در یک پویش سبز، معطر و ماندگار در ابتدای قرن و در راستای اجرای افزایش سرانه فضای سبز ، ایجاد طراوت و نشاط در شهر پویش کاشت درخت نارنج در دستور کار  سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، قرار گرفت که مرحله اول آن به مناسبت روز شیراز به مرحله اجرا درخواهد آمد.

خواست خدایی با تاکید بر اینکه فضای سبز شهر شیراز  باید به سمت پوشش گیاهی و درختانی سوق پیدا کند  که متناسب با موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های موجود  شهر شیراز باشد ، بیان کرد که چشم انداز این طرح ،کاشت  صد هزار اصله درخت نارنج در چند مرحله تا پایان سال جاریست  که حدود ۶۰ هزار اصله در مناطق یازده گانه شهرداری با کمک مردم در محلات و مابقی در معابر عمومی شهر کاشته خواهد شد.

گفتنی است اجرای طرح  کاشت صدهزار  درخت نارنج در شهر شیراز توسط سازمان سیما ، منظر و فضای شهری با همکاری سازمان فرهنگی،اجتماعی،ورزشی شهرداری شیراز  در راستای احیای این ظرفیت طبیعی در سطح کشور به مرحله اجرا درخواهد آمد.

#خدمت صادقانه
#افسانه خواست خدایی
#سیمامنظرفضایسبزشهرداری_شیراز

۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۰۸:۵۶:۲۰

دیدگاه های شما