امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نحوه بهره برداری از املاک شهرداری ساماندهی و مدیریت می گردد

نحوه بهره برداری از املاک شهرداری ساماندهی و مدیریت می گردد

علی اکبر سلطانی، سخنگوی شورای شهر شیراز با اشاره به مصوبات پنجاه و هفتمین جلسه شورا به تاکید و اهتمام این دوره از شورا بر شفافیت و فسادستیزی اشاره کرد و اظهار داشت: نخستین موردی که در این جلسه از شورای شهر مطرح شد، طرح یک فوریتی درباره شفافیت و حفظ اموال و املاک شهرداری و توزیع عادلانه امکانات بود که با 13 نفر اعضای شورا به تصویب رسید.
وی گفت: شهرداری شیراز املاکی در اختیار دارد که برخی را به اشخاص حقیقی و برخی را به سازمان‌های تحت پوشش واگذار کرده است اما در این واگذاری‌ها گزارشی به شورای شهر ارائه نشده است. 
سخنگوی شورای شهر شیراز با بیان اینکه باید گزارش 5 ساله این واگذاری‌ها به شورا ارائه شود، افزود: همچنین برای این واگذاری‌ها باید مراحل قانونی طی می‌شده که به نظر می‌رسد در برخی از آنها مراحل قانونی طی نشده است.
سلطانی عنوان کرد: شفافیت در این مورد و ارائه گزارش از سوی شهرداری ضمن فراهم کردن امکان نظارت دقیق‌تر از سوی شورای شهر ایفای حقوق و منافع مردم است. 
وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه شهرداری شیراز مکلف شد ظرف مدت یک ماه فهرست تمامی منازل تحت تملک خود، منازل و اماکن مورد مسیری، اماکن تجاری و باغات خود را به همراه بهره‌بردار کنونی مدت قرارداد، میزان اجاره بها، سوابق 5 ساله مورد استفاده، مساحت و نشانی را تنظیم و نسبت به ارسال این گزارش به شورا اقدام کند.
سخنگوی شورای شهر شیراز در ادامه گفت: همچنین شهرداری باید ظرف مدت یک ماه نسبت به تهیه آئین نامه نحوه در اختیار قراردادن این منازل ( موضوع این ماده واحده ) اقدام و جهت تصویب به شورا ارائه کند. 
سلطانی با اشاره به ماده واحده این مصوبه افزود: شهرداری باید ظرف مدت 3 ماه نسبت به ایجاد سامانه به روز مدیریت متمرکز ابنیه، املاک و زمین‌های شهرداری و همچنین ثبت تمامی املاک شهرداری را در سامانه مذکور اقدام کند.
وی به دیگر دستور کار این جلسه از شورا پرداخت و اظهار داشت: طرح دوفوریتی جمعی از اعضای شورا درباره ارتقاء جایگاه نظارتی اعضای شورا در شهرداری مناطق نیز بررسی و مقرر شد موضوع با قید یک فوریت جهت بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارسال شود.

۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۲:۲۸:۵۸

دیدگاه های شما