امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذروی: با ورود ناوگان حمل‌ و نقل برقی درون شهری، از آلایندگی خطرناک این‌کلان شهر را پیشگیری می‌شود

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: با یک اقدام رو به جلو با ورود ناوگان حمل‌ و نقل برقی درون شهری، از آلایندگی خطرناک این‌کلان شهر را پیشگیری می‌شود.
 
 محمدتقی تذروی در آیین امضای تفاهم‌نامه برقی‌سازی ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری کلان‌شهر شیراز همزمان با بزرگداشت هفته شیراز، اظهار کرد: شیراز هنوز به خط قرمز آلایندگی هوا نرسیده است.
 
او با اشاره به لزوم تلاش برای تداوم هوای پاک در شیراز بیان کرد: با یک اقدام رو به جلو با ورود ناوگان حمل‌ونقل برقی درون شهری، جلوی آلایندگی خطرناک این‌کلان شهر را بگیریم.
 
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز بیان کرد: به صورت آزمایشی و نمونه اولین اتوبوس برقی را به مدت یک‌ماه وارد کرده‌ایم که در صورت موفقیت آزمون، بخشی از ناوگان حمل‌ونقل را برقی می‌کنیم.
 
حمل‌ونقل الکتریکی هزینه سلامت شهری را کاهش می‌دهد
 
کامبیز مرادی، مدیرعامل شرکت شتاب نیز در آیین امضای تفاهم‌نامه برقی‌سازی ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری شیراز با اشاره به سیاست‌های کلان کشور در حمایت از تولید داخلی و رویکرد این شرکت بر همین اساس، گفت: رویکرد جدی ما نیز همین سیاست استفاده از توان و تجهیزات داخلی است که این موضوع مورد توجه شهرداری شیراز نیز است.
 
او با تاکید بر حمل‌ونقل الکتریکی به عنوان یک منظر مورد توجه مدیریت شهری، افزود: با حمل‌ونقل الکتریکی، کاهش آلودگی‌های محیطی نظیر سوخت‌های فسیلی و آلودگی صوتی را در کلان‌شهرها خواهیم داشت که از منظر مدیریت شهری حائز اهمیت است.
 
 مدیرعامل شرکت شتاب عنوان کرد: حمل‌ونقل الکتریکی هزینه سلامت شهری را کاهش می‌دهد و راندمانی معادل با دو برابر حمل و نقل سوخت‌های فسیلی دارد.
 
مرادی گفت: در واقع مصرف سوخت حذف نمی‌شود و مصرف سوخت به خارج کلان‌شهرها هدایت می‌شود.
 
او با بیان اینکه ناوگان و زیرساخت آن برای تحقق تفاهم‌نامه با شهرداری شیراز نتیجه کار متخصصین داخلی است، خاطرنشان کرد: یک سامانه هوشمند سیاست‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران را در خود دارد و مدیریت و اجازه مانور عملیات شهری را می‌دهد.

۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۴:۱۵

دیدگاه های شما