امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

طاهری: لارستان بزرگ و مردمان شریف و ولایتمدار آن، در تاریخ سرزمینمان، همیشه از مقام و جایگاهی والا برخوردار بوده اند

مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پیامی به همتای لاری خود، با تبریک فرا رسیدن روز لارستان بزرگ اظهار داشت: لارستان بزرگ و مردمان شریف و ولایتمدار آن، در تاریخ سرزمینمان، همیشه از مقام و جایگاهی والا برخوردار بوده اند.
.
متن پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به این شرح است:

جناب آقای مهندس زینل قنبری
با سلام  و عرض تبریک به مناسبت روز گرامیداشت «لارستان بزرگ»
مطلع شدم امسال نیز ویژه ‌برنامه‌های گرامیداشت روز لارستان در شهرستان‌های جنوب فارس با شعار «طلوع همدلی» برنامه ریزی شده که بسیار اقدام نیک و قابل ستایشی است.
لارستان بزرگ و مردمان شریف و ولایتمدار آن، در تاریخ سرزمینمان، همیشه از مقام و جایگاهی والا برخوردار بوده است.
 از سال ۹۲ و با مصوبه شوراي اسلامي شهر لار، ۱۹ ارديبهشت ماه كه سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به لارستان که نشان از نگاه ویژه رهبر انقلاب به این نقطه و تاریخ باعظمتش است، به عنوان روز «لارستان بزرگ» نامگذاري شده است.
وجود وزنه های سنگین این خطه از جمله «حضرت آیت الله العظمی سید عبدالحسین لاری» نماد مبارزه با استکبار و اولین پرچمدار برپایی حکومت اسلامی در تاریخ معاصر ، آیت الله العظمی سید عبدالعلی آیت اللهی و آیت الله سید مجتبی موسوی لاری و شخصیت های سترگ بسیار دیگر، لارستان را از بسیاری شهرهای ایران و جهان متمایز کرده است.
تعریفات رهبر معظم انقلاب از این خطه واقعاً منحصر به فرد و صحیح ترین تعبیر از اهمیت و جایگاه ویژه لارستان می باشد.
باید بگوئیم مردم لار و منطقه‌ی لارستانِ بزرگ، جزو برجسته‌ترین مردم کشورِ پهناور ما هستند. آن روزی که مسئله‌ی آزادیخواهی و مبارزه‌ی با استبداد در کمتر نقطه‌ای از کشور مطرح بود، در این منطقه به برکت مجتهد بزرگ و آگاه مرحوم آیةاللَّه العظمی سید عبدالحسین لاری، مسئله‌ی مبارزه با استبداد برای مردم مطرح شد.
  لارستان بزرگ یک بهره‌مندی عبرت‌آموز برای وضع امروز و آینده‌ی ملت عزیز و نیرومند ایران نیز دارد و آن این است که که اگر ملتی با رهبری درست، رهبری که دل به دنیا و مطامع دنیا نسپرده باشد، وارد دشوارترین میدانها شود، خواهد توانست بر بزرگترین و لجوج و عنودترین دشمن ها پیروز شود.
وحدت مثال زدنی شیعه و سنی که در بیانات مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره شد از مصادیق منحصر به فرد این خطه است.
 لارستان بزرگ یکی از جلوه های بزرگ وحدت میان مسلمانان اعم از شیعه و سنی است که از دیرباز این وحدت در میان مردم وجود داشته است.
در چنین شهری بایسته است که آرامش، سرزندگی و نشاط مردمانش هدف متعالی مدیرانش باشد.
اینجانب، روز لارستان، را به شما و همکارانتان در شورای اسلامی شهر لار و همه مردم شریف و عزیز منطقه ی لارستان بزرگ، تبریک گفته و برای مردم غیور و دوست داشتنی آن سربلندی و سلامتی آرزو می کنم.

۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۰:۵۳

دیدگاه های شما