امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نصیری: به‌جای بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تلاش خواهیم کرد که نوسازی ناوگان عملیاتی شود

مهدی نصیری رییس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات  با بیان اینکه حمل‌ونقل از دغدغه‌های بسیار مهم و اصلی کلان‌شهرهای کشور از جمله شیراز است افزود: ارتقا ناوگان حمل‌ونقل عمومی به‌صورت کیفی و کمی باید دنبال شود، چرا که تقویت ناوگان حمل‌ونقل عمومی با کاهش آلایندگی هوا،  تعداد سفرهای تک نفره، ترافیک و تسهیل عبور و مرور خواهد بود.

ناظر سازمان حمل ونقل مسافر شهرداری شیراز با اشاره به اینکه اتوبوس های گازوئیلی فقط10 سال عمر مفید دارند گفت: در تلاشیم هرچه زودتر اتوبوس های برقی با  عمر مفید بیست ساله خریداری شود. 

عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: توجه به اتوبوس برقی علاوه بر عمر مفید بیشتری که دارد باعث می شود آلاینده کمتری نیز تولید شود ضمن اینکه سیستم سرمایش و گرمایش آن نیز نسبت به اتوبوس های دیزلی بهتر است که مسافران و شهروندان راحت تر جابجا شوند.

رییس کمیسیون هوشمندسازی، فناوری‌های نوین و اطلاعات شورای شهر شیراز با بیان اینکه داده های این اتوبوس ها به صورت بر خط به مرکز مانیتورینگ یا پایش اتوبوس منتقل می شود که باعث مدیریت بهتر سفر می‌شود افزود: در موضوع حمل و نقل و ترافیک در شیراز اگر کنترل، مراقبت و اقدامات لازم صورت نگیرد، با این افزایش تعداد خودروهای شخصی آلودگی هوا به حد بحرانی خواهد رسید و وجود داده سنسورها بصورت برخط حرکت به سمت سازمان داده محور در حوزه حمل و نقل تسهیل می‌شود.

 نصیری با بیان اینکه به‌جای بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تلاش خواهیم کرد که نوسازی ناوگان عملیاتی شود افزود: نمونه اتوبوس برقی ۱۲ متری شرکت شتاب طی تفاهم نامه چهار جانبه شهرداری شیراز، شرکت مپنا، شرکت ماهان و شرکت شتاب برای مدت یک ماه  به‌صورت آزمایشی در شهر شیراز تردد خواهد داشت تا تست‌های لازم را گذارنده و درصورت موفقیت نتایج حاصله طی تشریفات قانونی قراردادی در این خصوص منعقد خواهد شد.

۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۵:۱۵

دیدگاه های شما