امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

طاهری : با نگاه و افق محدود، شیراز کلان‌شهر نخواهد بود

مهدی طاهری در نشست کمیته مرکزی یاوران شورای شهر شیراز با اشاره به نمودار رشد بودجه شهری کلان شهر شیراز، بدون هر گونه تعصبی، گفت: بودجه در سال پایانی شورای چهارم شهر شیراز ، ۳۱۰۰ میلیارد تومان بوده است که اگر این را با نگاه مقایسه‌ای با دلار-نه به عنوان ارزش- در نظر بگیریم، با دلار آن زمان معادل یک‌میلیارد دلار است و اگر بخواهیم بودجه امسال را بر میزان یک میلیارد دلار ببندیم، معادل ۲۵هزار میلیارد تومان می‌شود.

 وی با بیان اینکه ما در شورای ششم بودجه شش هزار میلیارد تومانی را از شورای پنجم دریافت کردیم و  در متمم ۳۵ درصد افزایش دادیم و به بیش از ۹ هزار میلیارد تومان رساندیم و  ۹۸ درصد آن را محقق کردیم، افزود: این نشان از غیرت و شجاعت نمایندگان شورای شهر بود که توانست این مهم را انجام دهد. 

رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز با اشاره به اینکه امسال این بودجه را به ۱۵هزار میلیارد تومان رساندیم و گام‌ بعدی در سال آینده رقمی کلان‌تر است، گفت: ما به دنبال گران ‌اداره کردن شهر نیستیم، اما می‌خواهیم شیراز را به حق و جایگاه واقعی خود برسانیم و این دو  موضوع متفاوت است.

طاهری تصریح کرد: این حق شیراز نیست که سفره آن کوچک شود و اداره آن با نگاه و افق محدود، شیراز کلان‌شهر نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابزارهای تولید ترافیک اشاره کرد و گفت: باید زیرساخت‌های کاهش ترافیک را در کلان‌شهر شیراز که مقصد گردشگری در ابعاد مختلف است، حل کرد و به شهروندان خدمات ارائه داد. 
 
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بیان داشت: نمی‌توان فقط بدون پشتوانه و انجام زیرساخت از پشت تریبون سخنرانی و دعوت به سرمایه‌گذاری کرد.

۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۸:۲۴:۲۹

دیدگاه های شما