امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ترابی: ضرورت همکاری های متقابل بیشتر میان دانشگاه هنر و شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز در همایش ملی «هنرهای معاصر و ارتباطات »که به همت مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی هنر شیراز برگزار شده بود بر ضرورت همکاری های بیشتر متقابل میان دانشگاه هنر و شورا تأکید کرد.
مهندس ترابی یادآور شد ارتباط جامعه با دانشگاه و دانشگاه با جامعه بسیار سازنده و موجب توسعه شهر خواهد شد. وی اظهار داشت: مجموعه شهرداری و شورای شهر شیراز از همکاری های متقابل با رویکرد کمک به رفع مشکلات شهر و دانشگاه هنر استقبال می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش‌های مختلفی که آثار معماری و بناهای ایرانی در گذشته داشته‌اند، اظهارکرد: در حال حاضر بیشتر نماهای ساختمان ها رومی شده که این امر اصلا با فرهنک و تمدن ایرانی همخوانی ندارد.
ترابی با بیان اینکه نبود ضابطه در بحث معماری، مجال مناسبی برای فرصت‌طلبان فراهم می‌آورد، افزود: برای ذائقه‌سازی، دوری از شلختگی و اتفاقات ناشایست باید ضوابط حداقلی داشته باشیم.
وی افزود: نماهای کنونی ساختمان ها برازنده شهر فرهنگ و ادب ما نیست و ضروری است این امر اصلاح و بازنگری شود و نگاه بر اساس شکل معماری تاریخی هر اقلیمی تغییر یابد

۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۱:۱۵

دیدگاه های شما