امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

طاهری رییس شورای اسلامی شهر شیراز: شهر شیراز کم نظیر نیست بلکه بی نظیر است

مهدی طاهری در آیین گشایش اولین همایش ملی توسعه سرمایه گذاری گفت: شیراز کم نظیر نیست بلکه بی نظیر است و قابلیت‌های موجود در شیراز با هیچ کجای جهان امکان برابری ندارد و به همین دلیل با صراحت اعلام می‌کنیم که ظرفیت‌های این کلانشهر بی نظیر است.

رئیس شورای شهر شیراز گفت: این کلانشهر فاصله بسیار زیادی تا تراز حقیقی دارد و برای رسیدن به جایگاه خود باید از مرزهای توسعه در زمان ومنابع محدود و توقعات بالا عبور کند.

طاهری، مهمترین راهکار تحقق این مهم را استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری ذکر و گفت: برای اینکه این فعل و شعار بزرگ محقق شود باید قدم‌هایی درست و منطقی و عالمانه برداشت تا این موضوع صرفا نه به عنوان یک شعار بلکه یک حقیقت به بار بنشیند.

او گفت: اگر قرار است وارد چنین فضای بزرگی شویم بهترین و ساده ترین راه، این است که قبل از هر اقدامی خود را در جایگاه سرمایه گذران قرار دهیم و از منظر آنها به این مسئله نگاه شود که آیا همه عوامل برای بهشت شدن سرمایه گذاری در شیراز فراهم است؟ که پاسخ خیر قاطع است و لذا برای اینکه این اتفاق رخ دهد باید ملزوماتی فراهم کرد.

رئیس شورای شهر شیراز که معتقد است تحلیل ریسک، مهمترین عاملی است که سرمایه گذار را جذب می‌کند، گفت: البته در این موضوع نه با مفاهیم ریاضی که باید از نگاه راهبردی به ریسک نگریسته شود، چرا که بسیاری از ریسک‌ها سیستماتیک، غیرسیستماتیک، غیرقابل حذف هستند و برخی هم در کنترل ما نیستند.

طاهری با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگاههایی که نقطه اتکا محسوب می‌شوند، هیچ ابزاری برای کاهش ریسک در اختیار ندارند؟ افزود: فرش قرمز شعار درست و صحیحی است اما ملزوماتی دارد.

او در بخش پایانی سخنان خود از شهردار، اداره ثبت اسنادو دارایی خواست که با تشکیل یک شرکت و موسسه، تمام موضوعاتی که سرمایه گذار به عنوان ریسک در مقابل خود می‌بیند را احصا کنند تا سرمایه گذار بتواند منابع مالی خود را برای سرمایه گذاری تزریق کند و در این صورت شعار شیراز، فرش قرمز سرمایه گذارای هم محقق شود.

رئیس شورای شهر شیراز خطاب به دستگاههای متولی سرمایه گذاری، گفت: اگر بناست شیراز بهشت سرمایه گذاری شود که لایق این شعار هم است، همه باید دست به دست هم بدهند تا ریسک جلوی پای سرمایه گذار حذف یا کاهش پیدا کند.

طاهری همچنین ضمن ابراز گله مندی از برخی مسئولان کشوری که به دلیل پیک مسافر در ایام نوروز، از مسافران خواستند که به شیراز سفر نکنند، گفت: از آنها گله مند هستیم و امید است که به این باور برسند که شیراز ظرفیت پذیرش تعداد زیادی مسافر به هر میزانی را دارد.

۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۰:۵۸

دیدگاه های شما