امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تذروی: صدور کارت خدمات مترو و اتوبوس شهروندی ویژه جانبازان و معلولین

صدور کارت خدمات مترو و اتوبوس  شهروندی ویژه جانبازان و معلولین

تذروی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا گفت: با توجه به اقدامات صورت پذیرفته در حوزه ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به معلولین، جانبازان، سالمندان و اقشار خاص مقرر بود موضوع در قالب کارت منزلت تهیه و پس از تهیه زیر ساخت های هوشمند موضوع عملیاتی گردد که این مهم به دلایل فنی تا کنون میسر نگردیده است در همین راستاو با توجه به اهمیت،  موضوع در سی و ششمین جلسه کمیسیون با حضور اعضاء محترم کمیسیون، معاونت محترم حمل و نقل، رئیس سازمان حمل و نقل مسافر، رئیس سازمان حمل و نقل ریلی مورد بررسی مجدد قرار گرفت.

تذروی افزود: مقرر گردید موضوع کارت منزلت و نحوه ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به اقشار خاص اعم از: جانبازان، معلولین ، سالمندان و ... تا آخر خردادماه رونمایی شود در غیر اینصورت موضوع در دستور کار اولین جلسه این کمیسیون قرار می‌گیرد.

همچنین مقرر گردید بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره بهزیستی اطلاعات موجود جامعه هدف را به تفکیک در قالب فایل excel به حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک جهت بهره برداری تحویل نماید.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا درادامه گفت: با توجه به در نظر قرار دادن کلیه اقشار جامعه، مقرر گردید معاونت حمل و نقل جهت نرخ گذاری سال آتی نسبت به مد نظر قرار دادن خدمات حمل و نقل عمومی در سطح کلانشهر شیراز از آیتم های مانند: خدمات تخفیفات دانش آموزی، دانشجویی، جانبازان، معلولین و... استفاده نماید.

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: با توجه به عدم وجود زیر ساخت هوشمند در حوزه تبادل اطلاعات فی مابین کارت های بنیاد شهید و کارت های شهروندی مقرر گردید سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر راهکارهای فنی و مالی جهت ارائه پیشنهاد در هیئت مدیره سازمان مطرح و نتیجه را به این کمیسیون ارسال نماید.

۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۷:۳۱

دیدگاه های شما