امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ترابی: راه رفع چالش‌های شهرسازی استفاده از ظرفیت‌های علمی است

راه رفع چالش‌های شهرسازی استفاده از ظرفیت‌های علمی است
 
 رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز تاکید کرد: توجه به چالش‌های حوزه شهرسازی باید بیشتر از ظرفیت‌های علمی استفاده شود و ظرفیت شورا و شهرداری در کنار مجامع علمی قرار گیرد.
غلامعلی ترابی در آیین اختتامیه همایش ملی جلوه‌های هنر و معماری مکتب زند و قاجار بیان کرد: بحثی که درباره معماری و شهرسازی شیراز است، داستان عجیب و خاص دارد.

به نقل از شورای شیراز، ترابی گفت: در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که میان سبک‌های مختلف معماری و شهرسازی قرار گرفتیم و در دوره هم‌افزایی اندیشه‌های جهانی شاهد تحول در همه عرصه‌ها از جمله معماری و هنر هستیم.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه ورود شورا به عنوان نمایندگان مردم برای این منظور بود که از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی برای شهرسازی شیراز استفاده شود، تصریح کرد: با توجه به چالش‌های حوزه شهرسازی باید بیشتر از ظرفیت‌های علمی استفاده شود و ظرفیت شورا و شهرداری در کنار مجامع علمی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیرا  ابراز امیدواری کرد که نتیجه و دستاورد این همایش این باشد که از ظرفیت علمی در مدیریت شهری بهره گرفته شود.

ترابی با اشاره به حادثه متروپل آبادان گفت: نوع شکل‌گیری ساختمان‌ها علاوه بر بحث ایمنی و عمرانی می‌تواند به لحاظ فرهنگی نیز تاثیرگذار باشد و باید آرامش و آسایش را برای مردم به همراه داشته باشد و اگر ارتباط قوی بین تولید علم و مجموعه‌های دانشگاهی و مدیریت شهری رقم بخورد هرگز چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد.

۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۳:۳۵:۰۲

دیدگاه های شما