امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

زارعی: آیین اختتامیه سومین جشنواره بزرگ شهر ایمن برگزار شد

آیین اختتامیه سومین جشنواره بزرگ شهر ایمن برگزار شد 

 اختتامیه سومین جشنواره بزرگ شهر ایمن با محوریت آموزش و بازدید های پیشگیرانه در محلات، مساجد، مدارس، حسینیه ها و داوطلبین حوزه حمل و نقل عصر روز نهم خرداد ماه در سالن همایش های شهر برگزار شد.

برگزاری سومین جشنواره شهر ایمن که پس از برگزاری موفق دو دوره جشنواره شهر ایمن در سال های ۹۷ و ۹۸ در سال ۱۴۰۰ سومین مرحله از این جشنواره را با آموزش های گسترده به شهروندان و بازدید های پیشگیرانه در پنج محور محلات، مدارس، بسیجیان، مساجد و داوطلبان حوزه حمل و نقل صورت گرفت.

در این مراسم مهندس زارعی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری  شورای اسلامی ،ضمن تشکر و قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره اظهار داشت :  تلاش های ارزنده آتش نشانان که در بزنگاه های حوادث به کمک و یاری مردم می شتابند جای قدردانی دارد.

در ادامه مهندس زارعی ضمن عرض تسلیت حادثه دلخراش ریزش ساختمان متروپل در آبادان که موجب جان باختن و مصدوم‌ شدن عده‌ای از هم میهنان عزیزمان شد عنوان کرد: در شهر شیراز نیز باید به جدیت بحث ایمنی ساختمان ها در دستور کار قرار گیرد، که بخشی از این امر نیز به عهده سازمان آتش‌نشانی است و با تلاش این عزیزان میتوان با آگاهی بخشی به شهروندان و بازدید های پیشگیرانه این چنین حوادث غیر قابل جبران را به حداقل رساند.

زارعی افزود این اتفاق ناگوار بار دیگر زنگ خطر رعایت‌ نشدن استانداردها و ضرورت هوشیاری در برابر پیشگیری از حوادث تلخ و تاسف‌ بار دیگر را، به صدا درآورد. 

عضو شورای شهر ضمن تقدیر از نیروهای پرتلاش و خدوم در سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز که با حرکت در مسیر انسانی و انجام وظیفه و با یاد سوگندی که ادا کرده‌اند تا پای جان برای کمک به حادثه دیدگان شتافتند و در عملیات‌ های  پر مخاطره در کنار دیگر نیروهای امدادی و مردمی آرامش و آسایش دیگر هموطنان خود را فراهم نمودند قدردانی کردند و از مهندسین و کارشناسان در حوزه های شهرسازی و عمران خواستند که با دقت و حساسیت بیشتری نظارت ها و کنترل ها در خصوص ساختمانها و ابنیه ها و سازه ها صورت گیرد .

وی با اشاره به هدف از برگزاری جشنواره بزرگ شهر ایمن عنوان کرد:  آگاه‌سازی و پیشگیری از حوادث و تشویق شهروندان به رعایت نکات ایمنی
و مشارکت آنها را در کاهش بروز حوادث موثر دانست.

همزمان در این مراسم از آغاز چهارمین مرحله این جشنواره در سال ۱۴۰۱  براساس برنامه ریزی های انجام شده طی چهار سال گذشته با شعار داوطلبین نجات، واکنش اضطراری محلات آغاز و تکمیل کننده تلاش های چهار ساله این تیم رونمایی شد.

۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۹:۵۸

دیدگاه های شما