امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

خواست خدایی: نامگذاری بخشی از کنارگذر ساحلی به نام هلال احمر

نامگذاری بخشی از کنارگذر ساحلی به نام هلال احمر

افسانه خواست خدایی رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر شیراز از نامگذاری کنارگذر منشعب از خیابان خبرنگار تا پل نشاط به نام کنارگذر هلال احمر خبر داد. خواست خدایی گفت: جمعیت هلال احمر همواره در مواقع بحرانی آماده خدمت خالصانه به مردم شریفمان بوده است و این نامگذاری به پاس همراهی مردم، دلسوزی و خدمات خاضعانه و بدون چشم داشت هلال احمر انجام شد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر با بیان اینکه   نامگذاری خیابانی به نام شهدای امر به معروف و نهی از منکر نیز موافقت شد. افزود  قسمتی از خیابان فیض که در طی سال‌های اخیر با توسعه معبر و اتصال به بلوار نصر غربی تبدیل به خیابانی مستقل از خیابان فیض شده بود نیز به نام شهید شاخص شیراز، شهید ابوالحسن حق نگهدار نامگذاری شد.

خوست خدایی همچنین از نامگذاری کوچه محل سکونت هر یک از خانواده‌های شهیدان احمد جوادی، علی یار اسماعیلی، عبدالرحمن شریعتی شیری و شهید خیرا... قائدی نیر به نام این شهدای بزرگوار خبر داد.

عضو هیات رییسه شورا از دیگر مصوبات مهم مربوط به این  کمیسیون را ، نامگذاری  ایستگاه‌های خط دو متروی شیراز دانست  که به ترتیب به نام‌های ایستگاه حجاب، قهرمانان، شهدای عادل آباد، عدالت، بسیج، امیرکبیر، انقلاب اسلامی، پانزده خرداد، امام حسین(ع)، آزادی، حضرت قائم(عج)، حافظ و سعدی نامگذاری شد.

۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۱:۰۹:۴۲

دیدگاه های شما