امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

محمدیان: هیئات مذهبی نیاز به پشتیبانی‌های اداری، تدارکاتی و انتظامی مسئولان دارند

هیئات مذهبی نیاز به پشتیبانی‌های اداری، تدارکاتی و انتظامی مسئولان دارند

مهندس رضا محمدیان عصر امروز در هفتادمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در ایام ماه محرم و صفر، مجالس عزاداری را برگزار و امور مربوط به آن را پیگیری می‌کنند و در مقابل مردم نیز پس از یکی دوسال کرونا در این مراسم شرکت و حسن استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیئات مذهبی در عمل خود مردم هستند، اضافه کرد: معمولاً مجموعه هیئات مذهبی نیازی به کمک و مساعدت مالی دستگاه‌های دولتی ندارند اما به پشتیبانی‌های اداری، تدارکاتی، انتظامی و غیره نیاز دارند.

این عضو شورا ابراز گلایه کرد: در شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت علیهم السلام و استان فارس که طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید در قله باشد، شایسته نیست مدیری داشته باشد که مخالف کار هیئت، هیئتی و ..‌. باشد و کارشکنی کند. تقاضای من این است که به این موارد تذکر داده و برخورد شود.

مهندس محمدیان با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی افتخارش به نام امام حسین علیه السلام و این مملکت متعلق به امام حسین است، بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف دولتی در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام با شهرداری در برگزاری مراسم و سیاه‌پوش کردن شهر همکاری کنند چرا که در شأن شهر شیراز نیست که پس از گذشت دو روز از ماه محرم، فضای شهری هنوز مهیای برگزاری عزای امام حسین علیه السلام نیست.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان فارس با اشاره به بازگشت پیکر مطهر شهید عبدالله اسکندری ابراز داشت: شهید اسکندری عاشورایی به شهادت رسید و اکنون در ایام عاشورا پیکرش به وطن باز می‌گردد و در روز عاشورا تشییع می‌شود که مطمئنا مردم شهر شیراز با حضور پرشور در این مراسم یاد این اسطوره خود را گرامی می‌دارند.

۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۱:۰۹:۴۵

دیدگاه های شما